Bayraklı’yı Karikatürler ve Fotoğraflarla Anlattılar

  • Aydın Gazete
  • 17 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın elinden aldı. Etkinlikte konuşan Karabağ, yeni yılda Manavkuyu’da yapılacak Kültür ve Spor Merkezi projesinin temelinin atılacağını söyledi.

Bayraklı Belediyesi iki önemli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasına 480, karikatür yarışmasına ise 246 eser katıldı. 75. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yarışmalarda dereceye girenler ödüllerini aldı.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 1.Ulusal Fotoğraf Yarışması’na 146 kişi 480 fotoğraf ile katıldı. Sonuçlara göre birincilik ödülünün sahibi Erdinç Erees oldu. Yarışmada Süleyman Ülker ikinci, Mina Bal Koyonu üçüncülüğü elde etti. Şeref Artağan, Tolga Tacmahal ve Suna Yılmaz mansiyon kazanırken, Bengisu Köksal ile Yiğit Korap da 18 yaş altı teşvik ödülü aldı. Karikatür yarışmasına ise katılan156 çizerin, toplam 246 eseri değerlendirildi. Buna göre birinci Mehmet Zeber oldu. Ebru Keskin ikinciliği elde ederken, Mehmet Kahraman ise üçüncülüğü kazandı. Halit Kurtulmuş Aytoslu, Murtaza Albayrak ve Hekim Ali Babacan mansiyon ödülüne layık görüldü.

Deniz Mercen, Semanur Gök ile Nehir Mercen de 18 yaş altı teşvik ödülünün sahibi oldu. Fotoğraf yarışmasının birincisi 3 bin, ikincisi 2 bin, üçüncüsü de bin lira para ödülü aldı. Mansiyon kazananlar 500 lira teşvik ödülü almaya hak kazananlar ise 250’şer liranın sahibi oldu. Karikatür Yarışmasında ise birinciye 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye ise bin lira para ödülü verildi. Mansiyon alanlar 500’er teşvik ödülü alanlar ise 250’şer lira para ödülü kazandı.

SANATIN HER DALINA DESTEK VERİYORUZ

Törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karbağ, “Geçen sene bu sergimizi yaptık. Orada dereceye giren karikatürler vardı. Bu sene fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin objektifinden çıkan fotoğraflar da yer alıyor. İzmir’de karikatür dergisi çıkaran tek belediye biziz. Sanatın her dalına burada destek vermeye çalışıyoruz. Bu salon gibi inşallah daha çok tesisler yapacağız. Postacılar Kültür Merkezi ihalesine çıktık. Oranın hep beraber temelini atacağız. Manavkuyu’da yapacağımız dev kültür ve spor merkezinin temelini yeni yılda atacağız.

Çok büyük bir tesis yapacağız. İçinde konservatuar ve sergi salonları da olacak. Halkın kolayca ulaşabileceği, İzmir’e hitap edecek bir proje olacak. Daha çok gencimize ve insanimiza ulaşacağız. Tüm yarışmacılarımızı kutluyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar