İşkur İle İş Bulmak Kolaylaştı

  • Aydın Gazete
  • 16 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Birçok insan için iş bulmak son zamanlarda hiç olmadığı kadar bir hale gelmiş durumda. Her şehirde sayısız insan her gün birbirinden farklı iş yerlerini aşındırmakta ve iş aramaktadır. Fakat ne yazık ki bazı insanların ya eğitimleri son derece yetersiz kalıyor ya da her hangi bir iş tecrübesi ve işe yarayacak bir mesleği bulunmuyor.

Ülkedeki iş hacmi nedeniyle de işsiz sayısız her gün biraz daha artmaktadır. Fakat işkur Adana bu ilde ikamet eden tüm insanlara sunduğu olanaklar ile iş bulmalarına büyük bir katkı vermektedir. Herkes ile özel olarak ilgilenilmekte, özgeçmişleri titizlikle incelenmekte, kişisel bilgileri ve iş hayatı detaylı bir şekilde öğrenildikten sonra da ne tür işler yapabileceği göz önünde bulundurularak birçok kişi iş sahibi yapılmaktadır. Aynı zamanda meslek sahibi olmayan insanlar adına işkurun açtığı ve Adana da verilen meslek edindirme kursuna katılan kişilerin eğitimi ya da iş tecrübesi ne olursa olsun birbirinden farklı insanlar bu sayede meslek edindirilmektedir.

Her bir eğitim ise online olarak sunulabilmekte ve herkes evinden ya da birçok farklı noktadan bu eğitimlere katılarak bir meslek kazanmakla birlikte iş dünyasına kazandırılmaktadır. İnsanlara verilen büyük bir güvenin yanı sıra bu tür eğitimleri için de her hangi bir ücret alınmamakta ve aynı zamanda bu eğitimlere katılan herkesin para kazanmaları da sağlanmaktadır.

Şimdiye kadar bu eğitimler ya da işkura gelen kişiler için verilen yakın ilgi ile birçok işsiz iş sahibi olmuş durumdadır. Tüm bunların yanı sıra her yıl düzenlenen ve 100’den fazla işletmenin katıldığı işveren ile iş arayan kişilerin buluştuğu bu son derece güzel organizasyon işkur genel işletmeler bünyesinde işkur Adana bölgesinin büyük katkıları ile düzenlenmektedir.

Bu tür son derece önemli bir organizasyona ise her yıl yaklaşık olarak 15 bin kişi kadar ziyaretçi katılmakta ve yüzlerce işsiz kişi iş sahibi olarak buradan ayrılmaktadır. Bu sayede çok daha kısa bir süre Adana’daki iş bulma süreleri az bir hale gelir ve hiç vakit kaybedilmeden birçok firma aradığı işçiyi bulur. Bu organizasyonlar sayesinde birçok işsiz ve her hangi bir mesleği olmayan insanlar işkur genel müdürlüğünü yürüttüğü ve işkur Adana’nın da faaliyet gösterdiği meslek edindirme kursları hakkında detaylı bir bilgi de alabilmektedir.

Adana işkur bünyesinde bulunan meslek danışmanları Adana’daki birçok farklı iş yerleri ile sürekli olarak irtibat halinde kalarak iş arayan ile işveren arasında bir köprü vazifesi görmekte ve bu sayede her yıl birçok işsiz, iş sahibi olabilmektedir. Bilindiği üzere işkur için sadece bireysel olarak işkura gelip başvurmak değil, aynı zamanda internet sitesi üzerinden başvuru yaparak her kişi için atanmış olan danışman ile birebir irtibata geçilerek olan işler hakkında detaylı bir bilgi de alınabilmektedir.

Her yıl birçok firma bir takım nedenlerden ötürü kapanmakta ve bu da işsiz sayısının artması anlamına gelmektedir. Her yıl Adana işkur bünyesinde yaklaşık olarak 50 bin kadar işsiz iş aramaktadır. Bunlar arasında üniversite mezunu da var ilkokul mezunu kişiler de. Ya da bir mesleği olan ve olmayan insanlar da her yıl işkur Adana üzerinden iş aramaktadır.

Bu konuda birbirinden farklı organizasyonlar sayesinde her yıl birçok insan ise tüm bu zor istatistiklere karşın iş sahibi yapılmaktadır. İster meslek edindirme kursları ile isterse de işveren ve iş arayanların buluşturulduğu organizasyon sayesinde binlerce insan aradıkları işlere iş sahipleri ile birebir görüşme fırsatı bularak sahip olabilmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar