• Anasayfa
  • >
  • EGE
  • >
  • ATB Laboratuvarından Uluslararası Başarı

ATB Laboratuvarından Uluslararası Başarı

  • Aydın Gazete
  • 16 Aralık 2016
  • 0

Laboratuvarların zeytinyağı konusunda üst düzeyde olduğunu gösteren ve her yıl tekrarlanan Uluslararası Zeytin  Konseyi  (International Olive Council / IOC )  Listeleri yayınlandı. Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol laboratuvarları Türkiye’de Zeytinyağında hem kimyasal hem de duyusal analizleri ile listeye dahil olan tek laboratuvar oldu. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, 2010 yılından bu yana 70 Uluslararası Zeytinyağı laboratuvarı arasındayız. Borsa Laboratuvarımız;  Ülkemizde zeytinyağında hem kimyasal hem de duyusal analizleri ile listeye dahil olabilen Türkiye’nin tek laboratuvarıdır.   Liste Uluslararası Zeytin  Konseyi’nin  (International Olive Council / IOC )  düzenlemiş olduğu yeterlilik testleri vasıtasıyla kimyasal ve duyusal analizlerin laboratuvarlar tarafından yapılabilirlikleri kontrol edilerek hazırlanmaktadır. Düzenlenmiş olan bu yeterlilik testlerinde başarısız olan laboratuvar listeye girememektedir.

Ülkemizde sadece kimyasal analizlerde listeye girebilen 9 adet, duyusal analizlerde listeye girebilen 5 adet laboratuvar bulunmaktadır. Her iki listeye de girebilme başarısını elde eden  tek laboratuvar Borsamızın laboratuvarıdır. Laboratuvarımız bu yeterlilik testlerinde 2010 yılından beri kimyasal ve duyusal analizler ile sürekli başarılı olmuş, ülkemizde IOC Logosunu kullanarak IOC adına her iki analizi de yapabilen tek laboratuvar olmaktan büyük gurur duymaktadır.  Bu konumda olmamızda büyük desteği olan personelimize, yönetim ve meclisimize teşekkürlerimi sunarım.

Biz uluslararası arenada yarışan büyük bir aileyiz. İfadelerine yer verdi. 

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar