Sağlık Bakanından Söz Aldık

  • Aydın Gazete
  • 15 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan:

“SAĞLIK BAKANINDAN AİLE HEKİMLERİ İÇİN SÖZ ALDIK”

Milletvekili Arslan, “Aile hekimleri son derece zor ve yoğun koşullarda tedavi hizmetlerini verirken gelirleri erimektedir.

Bakan Recep Akdağ bu sorunu ısrarlı takibimiz sonucunda bugün aile hekimi basına düşen ortalama 3520 nüfusu yılsonuna kadar 3250’ye, 2017 yılında ise 2900’e düşürmeyi hedeflediklerini açıkladı. Aile hekimlerinin maliyetleri ve nüfus düşüşünden kaynaklı gelir azalmasını önleyecek çözümler getirilmesi için ısrarlı talebimiz de Bakanlık tarafında kabul gördü. Bakanlıktan 2017 yılında bu sözlerini gerçekleştirmesinin ısrarlı takipçisi olacağım.

Aile hekimleri ve hastalarımız daha iyi ve ucuz tedavi hizmetine kavuşmalı, muayene süreleri kısa tutulmamalı, ilk derece tedavi hizmetlerinin nitelikli hale getirilmesi yoluyla sağlık harcamaları düzene sokulmalıdır. Aile hekimlerimizin hasta basına düşen doktor sayısı mutlaka AB standartlarına çekilmeli, doktorlarımızın gelir ve gider dengeleri korunmalıdır.” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, açıklamasında Türkiye’de 970 adet sağlık merkezi, 7586 adet aile sağlığı merkezi, 184 adet entegre hastane bulunduğunu belirtti. Akdağ, aile hekimliği sisteminin risk faktörleriyle uygun mücadele geliştirilmesi adına 900 adet Sağlıklı Yaşam Merkezi kurulmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar