2 Yılda 2608 Metre

  • Aydın Gazete
  • 15 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Ödemiş Belediyesi iki yılda 2608 metre sulama suyu şebeke hattı yaparak, 1450 dekar arazinin sulanmasını sağladı. Bölgede yetişen ürünün kalite ve rekoltesindeki artış, mahalle halkının ekonomisine katkı sağladı.

 

Ödemiş Belediyesi kırsal bölgelerdeki vatandaşların yaşam standartlarını iyileştirmek,  yaşadıkları yerde mutlu olmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Tarım ve hayvancılık kenti olan ilçede, üreticiye destek olmak amacıyla Ödemiş Belediyesi tarafından üretim yolları açılmakta, sulama suyu hattı çalışmaları yapılmaktadır.  

Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 2015 yılında Kızılca Mahallesi’nde yapılan çalışmalar kapsamında 1300 metre sulama borusu döşenerek 900 dekar araziye şu verilmesi sağlandı. 2016 yılında ikinci etap çalışması olarak 1308 metre sulama borusu döşenerek, 550 dekar arazi şu ile buluşturuldu.

 

İki yılda yapılan çalışmalar sonucunda üreticinin, yetiştirdiği ürünlerde kalite ve rekolte artışı yaşandığı ve mahalle halkı ekonomisine katkı sağladığı gözlenmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar