Alperen Ocakları Şehidini Unutmadı

  • Aydın Gazete
  • 15 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Çakaloz camiinde mevlüt okutularak başlayan programın ardından lokma ikramı yapıldı. 

Anma programı ile ilgili bir açıklama yapan Uşak Alperen Ocakları 2.Başkanı Mustafa Madanoğlu şunları söyledi;

Kıymetli Basın Mensupları Değerli Uşak Halkı, Davanın çilesini her zaman çeken işkencede Dursun Önkuzu, darağacında Mustafa Pehlivanoğlu, seccadede Hüseyin Kurumahmutoğlu, Ege Üniversitesinde Fırat Çakıroğlu Tabutluklarda Muhsin Yazıcıoğlu olan Ülkücü Ruhlu Alperen Duruşlu Değerli Dava Arkadaşlarım Hepiniz Hoşgeldiniz.

Öncelikle İstanbul’da haince kahpece yapılan ve çok sayıda şehit ve yaralanmalara yol açan saldırıyı terörün her şeklini şiddetle kınıyorum.

Bizi dize getirip, varlığımızı teslim alacaklarını düşünen şerefsizlere, gerekirse Amerikanın ortasına Türk Devleti kurarız diyen ebedi şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlunun Sözleriyle seslenmek istiyorum;

BEN TÜRKÜM TÜRK ESİR OLMAZ, BEN TÜRKÜM TÜRK DEVLETSİZ OLMAZ, BEN TÜRKÜM TÜRK BAYRAKSIZ OLMAZ, BEN TÜRKÜM TÜRK EZANSIZ OLMAZ, BEN TÜRKÜM TÜRK HÜRRİYETSİZ OLMAZ

Herkes iyi bilsin. İmralı’daki de bilsin. Bebek katillide duysun. Kandıldeki yılanlarda duysun. Biz Allah’tan başka kimseden korkmayız. Bizim bir canımız var onu da, Allah yolunda, din yolunda, millet yolunda seve seve veririz. Bizim canımız Mehmetçiklerin, polislerin kanından daha kıymetli değil. Onları kullanan küresel emperyalistler de duysun. Ölürüz hepimiz şehit oluruz ama bin yıllık İslam kardeşliğimizi bozdurmayız, ülkemizi de size böldürtmeyiz. Kürt’ü, Zaza’sı, Türkmen’i, Laz’ı, Çerkez’i, Boşnak’ı, Alevi’si, Sünni’si var. Karslısı, Diyarbakırlısı, Batmanlısı, Konyalısı, Sıvaslısı da var. Biz birlikte Türki’yeyiz.”

Ölürüz ama vatanımızı böldürmeyiz. Ölürüz ama kardeşliğimizi bozdurmayız.Oluruz ama zalimlere boyun eğmeyiz. Ölürüz şehit oluruz ama bunları yaptırmayız.” 

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast edenler elbet bu yaptıklarının hesabını bir gün ödeyeceklerdir. Milletimizi derinden sarsan bu saldırıyı tekrar lanetliyor bu tür terör saldırılarının bir daha yaşanmamasını diliyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet,yüce milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Malumunuz olduğu üzere Bundan Tam 37 yıl önce bugün evine atılan bombanın vücuduna isabet etmesi sonucu şehadet şerbeti içen başta Nuri Bahadır olmak üzere ülkücü hareketin uşaktaki şehitlerini anmak için buradayız. Tüm şehitlerimiz vatan uğruna, millet uğruna, din uğruna, devlet uğruna, ezan uğruna, bayrak uğruna gencecik yaşlarında Hak davasının ve tarihin onlara “ÜLKÜCÜLER” adını verdiği Ülkü uğruna şahadet şerbeti içmiştir.Onlar, hak için hakikat için, vatan için bu canlarını bu yurda armağan ettiler. Onların bu yüce mücadelesini hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız.

Şu an dualarla mevlitlerle ve lokma hayrımızla andığımız Ülkücü şehitlerimiz bizim inanç ve ilham kaynağımızdır. Muhsin Başkan’a Mahkeme salonunda Ülkücülük Nedir En Büyük Ülkücü Kimdir diye sorulduğunda; Vahye dayalı Almış olduğu değerleri hayata taşımaya çalışan kendi istikbalinin üstünde bu aşkın değerleri savunan insandır. En büyük ülkücü Hz. Muhammed (sav) Mustafa’dır cevabını Verdiği Hz.Muhammedin Davasının Şerefli Taşıyıcılarıdırlar. Onlar Devlet Millet Çağırıyor deyip giden ve annelerinin en az gördüğü çocuklarıdır. Onlar Kalplerinde Allah aşkı, dillerinde Peygamber sevgisi, nidalarından millet sevdası eksik olmayan Ülkü neferleridir. Onlar Namlusunu millete çeviren tanka selam durmayız diyen yiğitlerdir. Onlar Bizim adımız Ülkücü Bize baskı sökmez! Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok diyenlerdir.

Onlar Adriyatik’ten Çin Seddi’ne Kadar Kaynaşmış Ve Birleşmiş Müslüman Türk Birliği Hedef bu olmalı diyenlerdir. Onlar Bir kar tanesi olsa Mekke’ye düşmek isteyenlerdir. Onlar Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok diyenlerdir. Onlar tertemiz kire bulaşmayan ihanete ortak olmayan tertemiz bir mazının hatıralarıyla dolu bir kuşağın, bugüne uzattığı ve kutlu bir geleceğe birlikte yürümek için akitleşmek isteyenlerin elleridir. Onlar Türkmeniyle, Kurdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisi ve Sünnisiyle milletimizi tasada ve kıvançta bir yapacak, birlik yapacak , büyük birlik yapacak bir davanın adıdır. Onlar içeride ve dışarıda hiçbir derin güçten icazet ve destek almayan Ne içeride ne dışarıda arkasında hiç kimse olmayan Ülkü yölcülarıdır. Onlar Bir tek Devlet var o da Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.Bir tek Millet var ait olmaktan şeref duyduğum büyük Türk Milleti diyenlerdir.

Onlar Zulüm Azrail olsa da hep Hakk’i tutacağız. Mukaddes, davalarda ölüm bile güzeldir diyenlerdir. Biz onların zindanlardaki karanlığa sokaklardaki mücadelelerine iman ile tebessümlerini sevdik. Şehitlerimize layık olabilmek, huzuru mahşerde “ Bıraktığınız bayrağa, vatana, Kur-an’a sahip çıktık “ diyebilmek için ülkücülüğü her alanımızda yaşayacağımıza düşüneceğimize ve bu kutlu Ülkü yölunda çalışacağımıza söz veriyoruz.Bu kutlu dava yolunda can veren ülkü şehitlerimmizi unutmak en büyük gaflet ve zul olacaktır.Bizlere kutsal bir davayı miras eden Başta Ebedi Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlunu bütün fikir ve dava adamlarımızı,şahadet şerbetini içme şerefine nail olan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizi saygı,minnet ve şükranlarımla yad ediyor Dün İstanbulda Meydana Gelen Saldırıda şehit olanlara ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum. Kabirleri nur, mekânları cennet ve ruhları sâd olsun. Erenler ölmez, suret değiştirirler. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar