Bergama Teröre Karşı Tek Ses

  • Aydın Gazete
  • 14 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Tahsin TUNA/ Bergama

Bergama Parti Merkezi önünde yapılan teröre lanet adlı basın açıklamasında İlçe Başkanı Ayşe Şimşek partililere ve halka aynen şu açıklamada bulundu.

Acımız çok büyük ve tarifsiz. Bu ülkenin doğusundan batısına her evde, kana susamış, insanlıklarını yitirmiş alçak teröristlerin, hain saldırılarına şehit verdiğimiz gencecik evlatlarımızın, şehitlerimizin acısı ve yası var.

Bu acıyı yüreğimizin tam ortasına bırakan, mübarek kandil gününde evlerimize evlat acısının ateşini düşüren, kahpece ve korkakça bir saldırıyla canımızdan can koparan, terör örgütü PKK’yı ve onun alçak teröristlerini en sert şekilde lanetliyoruz.

Bu alçak saldırıyla bizleri bölebileceklerini, halkı halka kırdırabileceklerini, karanlık emellerine ulaşabileceklerini zanneden hainler, her eylemlerinde olduğu gibi yine emellerine ulaşamamışlardır. Bu hainler ve onların içte ve dıştaki destekçileri, karşılarında bir kez daha terör karşısında birleşen, tek vücut olan bir millet bulmuşlardır.

Bu millet askerine, polisine, halkına uzanan her kanlı elde, tek yumruk ve tek ses olmayı başarmış, terörü lanetlemiş, hainlere gereken dersi vermiştir. Harcında birlik, kardeşlik ve bağlılık bulunan bir ülke, böylesine kahpece yapılan saldırılarla birbirine daha da kenetlenmekte, bayrağına, cumhuriyetine, polisine ve askerine daha da sahip çıkmaktadır.

Terör bu türden kanlı eylemlerle yüreğimizi yakmaktadır. Ancak bu yürek yangınımızda, yasımızda yine ortak acılarımızdır. Türk halkı acısını paylaştıkça, terör örgütlerine karşı daha da güçlenmekte ve bu birliktelikle, terörün yapmak istediğine asla boyun eğmemektedir.

İstanbul’daki bu hain saldırıda yitirdiklerimizle içimizden de bir şeyler kopup gitmiştir. Ateş hepimizin evine düşmüş, yitip giden gencecik evlatlarımız hepimizin çocuğu, kardeşi ve canı olmuştur. Artık yeter dediğimiz her anda, yeni kayıplar yaşamak en büyük acımız olmuş, yaşanan duygular kelimelerle tarif edilemez hale gelmiştir. Bugün gözümüzde yaş, kalbimizde sızı, aklımızda kaybettiğimiz yiğitlerimizden başka bir şey yoktur.

İnadına sarılacağız bugün birbirimize. İnadına sokağa çıkıp sahip çıkacağız ülkemize ve birliğimize. Acılarımızı unutmadan ama hainlere de fırsat vermeden, onları sevindirmeden yaşayacağız yasımızı. Biliyoruz ki, Hakkın gazabı ve Halkımızın bedduaları, er ya da geç sonları olacaktır bu alçakların.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer, bu ülkenin polisine, askerine, aydınına ve halkına yapılacak her saldırıda, saldırıyı yapanların karşısına çıkmaya, bu hainleri lanetlemeye, ülkemizin birliğine, barışına ve geleceğine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Cumhuriyeti ve halkını korumak pahasına canından olan tüm kahramanlarımızın, mücadelesini sürdürmeye, isimlerini yaşatmaya, her türlü terör eylemini kınamaya ve lanetlemeye amasız ve fakatsız devam edeceğiz.

TERÖR KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ

Bugün terörden ve teröristten başka suçlu aramaya gerek yoktur. Eksiği hatası olanların konuşulacağı gün bugün değildir. Bugün partisine, dinine, ideolojisine bakılmaksızın, terörün karşısında olan herkesle omuz omuza olma günüdür. Bu kardeşlik ve birlik, alçak teröristlere verilecek en büyük cevaptır.

Terör karşısında susmayacağız, yılmayacağız, korkmayacağız. Bizi sindirmek ve bölmek isteyenler bilsinler ki, şimdi daha da kenetlenmiş, daha da güçlenmiş bir Türkiye var. Halkın gücü ve kardeşliği bu hainlerin sonu olacaktır. Bu kardeşliği sağlamak, terörü bitirmek adına her türlü iş birliğini destekliyor ve bu yolda her türlü desteği eksiksiz veriyoruz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerimizle, bu hain saldırıda hayatını kaybeden 38 Şehidimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Şiddete, teröre ve karanlığa inat ses yükseltiyor, haykırıyor ve tüm terör örgütlerini en büyük lanetle lanetliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi siyasi yaşamın hiçbir döneminde terörün, şiddetin yanında yer almamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede kan dökülmemesi için her zaman mücadele vermiştir. Siyasi tasarruflarla geldikleri makamda bir zerre dahi olamayanların Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hakaret etme hakları yoktur, kimsenin Cumhuriyet Halk Partisine Cumhursuz Cumhuriyet Halt Parçası deme hakkı yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman Cumhursuz Cumhuriyet Halt Parçası olmamıştır , böyle bir söylemde bulunamazlar. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi Kurtuluşun ve Kuruluş’un partisidir.

İlçemizde eğitim gibi önemli bir kurumun başında çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişiler ; Resmi Facebook hesabında Cumhuriyet Halk Partisine ve onun Genel Başkanına resmen hakaret etmekte, bu hakaretle kendilerine paye kapma telaşına girmektedirler. Halkı arkasına alarak iktidara gelenler halktan kopmaktadırlar. Esasen Cumhursuz olanlar bir halt , bir zerre olamayanlar Cumhuriyet Halk Partisine hakaret etmeye hakları yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi yaşanan bu hakareti yakından takip etmekte, gereken cevabı da vermekte gecikmeyecektir.Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar