Buca’da Engellilere iş fırsatı

  • Aydın Gazete
  • 12 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

  Buca Engelliler Derneği ile Konak Rotary Kulübü Derneği’nin, “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması” projesi için AB’den alınan hibe desteği ile hayat bulacak çalışma kapsamında her yıl 35 engelli vatandaş web tabanlı program eğitimi alarak meslek sahibi olacak.

Buca Belediyesi, Buca Engelliler Derneği ve Konak Rotary Kulübü Derneği işbirliği ile engellileri meslek sahibi yapmaya yönelik yepyeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buca Engelliler Derneği ve Konak Rotary Kulübü Derneği tarafından hazırlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na sunulan “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması” projesinin hibe desteğine hak kazanmasıyla ivme kazanan proje Buca Belediyesi’nin derslik desteği ile hayat buldu. 

100 Bin Euro bütçeli projenin protokol imza töreni Buca Belediyesi Başkanlığında yapıldı. Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, Konak Rotary Kulübü Derneği adına Tayfun Şenol’un ve Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina tarafından imza altına alınan işbirliği protokolü ile 35 engelli vatandaş verilecek eğitimler sonunda iş sahibi olabilecek.

Proje kapsamında, Buca Belediyesi Çamlıkule Eğitim Merkezi’nde açılacak sınıfta engelli vatandaşlara web tabanlı mesleki eğitim programları verilecek. Eğitimlerini tamamlayan vatandaşlar sertifika alarak iş hayatına atılabilecek.   

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar