Denizli’de 60 Milyon’luk Nefes Kredisi

  • Aydın Gazete
  • 11 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

“KOBİ’lere Nefes Kredisi” ile ilgili bilgiler veren Başkan Uğur Erdoğan, “Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında yürütülmektedir. Bu projede reel ve finans sektörleri KOBİ ortak paydasında buluşmuş oldu.” dedi.

Başkan Erdoğan, şöyle konuştu: “Faiz yükü altında ezilen KOBİ’ler, bu krediyi aylık yüzde 0,83, yıllık yüzde 9,90 oranıyla 1 yıl vadeli olarak kullanabilecek. Teminat ihtiyacının yüzde 85’i KGF kanalıyla sağlanacak. Kredi, finansman erişiminde sıkıntılar yaşayan üyelerimize büyük kolaylık sağlayacaktır.”

Denizli Ticaret Odası’ndan 5 milyon TL kaynak

Denizli Ticaret Odası’nın da projeye kaynak sağladığını belirten Erdoğan, “Üyelerimiz, Oda olarak 5 milyon TL destek vermemiz karşılığı 60 milyon TL’lik kredi kullanabilecek. krediden daha fazla üyemizin yararlanması amacıyla üst limit olarak 50 bin TL belirledik. Krediden yararlanmak isteyen üyelerimiz, odamızdan faaliyet belgesi alarak, krediyi kullanabilecekleri Ziraat Bankası veya Denizbank’a başvuruda bulunabilir.” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar