Büyükşehir Modern Ulaşıma Öncülük Etti

  • Aydın Gazete
  • 11 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde başlattığı büyük ulaşımda dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından Çınarlıkuyu Toplu Taşıma Kooperatifi’ne ait 31 aracın Karsan marka JEST model araçla yenilendi. Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü temsilen Mehmet Güzgülü, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

14 Çevreci ve Engelli Dostu Araç

Ulaşımda yaptığı büyük dönüşümden dolayı Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek sözlerine başlayan Çınarlıkuyu Toplu Taşıma Kooperatifi Başkanı Murat Bardak, “Eskiden 31 araçla verilen hizmeti artık yeni teknoloji, çevreci ve engelli dostu araçlarla devam ettireceğiz. Amatör bir biçimde sürdürdüğümüz toplu ulaşım hizmetini bundan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin büyük desteğiyle devam edeceğiz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür ederiz” diye konuştu. Karsan Satış Müdürü Celal Yalnız da günümüz teknolojisine uygun araçları Manisa’ya kazandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

‘Hedefimiz, Köyleri Kente Yaklaştırmaktır’

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “Bundan 30 yıl öncesine kadar Türkiye nüfusunun yüzde 80’i köylerde yüzde 20’si ise şehir merkezlerinde yaşıyordu. Şimdi ise durum tam tersi oldu. Gençlerimiz köylerimizden uzaklaştı. Şehir nüfusları artarken köylerdeki nüfus azaldı. Bu nasıl çözülür diye yola çıktık. Bunun önemli çözümlerinden bir tanesi, köylerimizi şehir merkezlerine yaklaştırmaktır. Şehir merkezine 22 kilometre mesafesi olan Karayenice’nin ulaşımı güçlendirmekle başladık. Önce yolu yaptık. Toplam da 2 bin 400 kilometrelik asfalt yaptık. Bunun tek amacı insanlarımızın bulunduğu köyde, kasaba da Büyükşehirle, kentle kontak kurabilmesini hedefledik.  Eskiden burada oturanlar Manisa’ya çay içmeye gidip gelebileceğini hayal etmiyordu” diye konuştu.

‘Hayırlara Vesile Olsun’

Güzgülü, “Yakınlaştırmanın ikinci ayağı da bu ulaşımda dönüşüm çalışmalarıdır. Büyükşehir, günümüz teknolojilerine uygun, engelli dostu ve çevreci yeni araçlarla vatandaşlara hizmet verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi, birçok ilçede önemli çalışmalar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Bunlarda köyün şehre yakınlaşmasıdır. Bunları sağlarsak her türlü imkanları sağlarsak gençlerimizi burada tutabiliriz. Bu oluşumun hayırlara vesile olmasını diliyorum. İleride bu sistemin ne kadar faydalı olacağını göreceksiniz” dedi. Karsan firmasının plaket takdiminin ardından okunan dualarla birlikte 14 JEST marka araç, Manisalılara hizmet vermeye başladı. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar