Bergama Seni Çağırıyor

  • Aydın Gazete
  • 10 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden turizm profesyonellerinin Fuar İzmir’de bir araya geldiği Travel Turkey’de her yıl olduğu gibi UNESCO Dünya Mirası Bergama’da yerini aldı. 

 2014 yılında özverili bir çalışma ile kısa sürede UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi başararak dünyanın 999. mirası olan ilkler şehri Bergama, tarihi güzellikleri, kültürü ve yöresel lezzetleri ile dört gün boyunca konuklarını ağırlayacak. 

Özellikle son dönemde turizmde yaşanan sıkıntılar nedeni ile gerçekleştirdiği etkinlikler ve projelerle yerli turizm konusunda büyük atılımlar gerçekleştiren Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası, Bergamalı seyahat acenteleri ve turizmcileri ile fuardaki konuklarına Bergama’nın birbirinden güzel değerlerini tanıtarak Bergama’ya davet edecek. 

Fuarın ilk gününde Bergama standını ziyaret eden katılımcılar Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in ev sahipliğinde Bergama hakkında bilgi edindiler. Özellikle son dönemde ülkede turizm konusunda yaşanan sıkıntılar nedeni ile turizmcilerin ve turistik kentlerin büyük sıkıntılar geçirdiğini belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, gerçekleştirdikleri projeler ve çalışmalar ile özellikle iç turizmi hareketlendirmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Gönenç, “Turizm fuarlarında en çok ilgi gördüğümüz konu son dört yıldır Bergama Ticaret Odası ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ve İzmir’den ücretsiz otobüs seferleri ile Bergama’yı vatandaşlarımıza tanıtma imkanı sağladığımız ‘Bergama Seni Çağırıyor’ projesi oluyor.

Tabi ki sadece bu proje değil geçtiğimiz aylarda ve yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz Bergama Motofest ve Bergama Oryantring şampiyonası ile yaklaşık 2500 kişi Bergama’da konaklayarak burayı gezme fırsatı buldu. Umarım kısa zaman içerisinde dış turizm konusunda da yaşanan sıkıntılar çözülür ve birbirinden eşsiz, birbirinden güzel kentlerimizi herkes görme imkânı bulur. Fuarın tüm katılımcılar için güzel geçmesini diliyorum” dedi. 

Başkan Gönenç Bergama standını ziyaret eden konuklara Türkiye’de çam fıstığını anavatanı olan Kozak Yaylası’nın çam fıstığını ikram etti. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar