İzmir – Erzurum Arasında İşbirliği

  • Aydın Gazete
  • 8 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

İzmir Ticaret Borsası, Emtia Alım Satım Platformu E-Commodity Bazaar’ın hizmet ağını geliştirmek için yurtiçi ve yurtdışı kurumsal çalışma ortaklıklarını hızlandırarak gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini daha ekleyerek Erzurum Ticaret Borsası ile E-Commodity Bazaar Alım Satım Portalı İşbirliği Protokolü imzalandı.

Tarım ve gıda ürünleri ticaretinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulan Emtia Alım Satım Platformu E-Commodity Bazaar’ın hizmet ağını genişletmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Ticaret Borsası, son olarak Erzurum Ticaret Borsası ile E-Commodity Bazaar Alım Satım Portalı İşbirliği Protokolü’ne imza attı.

E-Commodity Bazaar tanıtım çalışmalarını değerlendiren İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Borsa’ya üye firmaların iç ve dış ticaret kapasitelerinin arttırılması amacıyla oluşturulan E-Commodity Bazaar’ın sistem ve tasarım geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Aynı zamanda portalda bulunan üye sayısının arttırılması da çalışmalarımızın ana hedeflerinden bir tanesi. Firmaların doğrudan yapmış oldukları üyelik başvurularını bazı değerlendirmelerin ardından kabul edebiliyoruz. Ancak, asıl hedefimiz yurtiçi ve yurtdışında bulunan oda ve borsalarla kurumsal işbirlikleri yaparak portalın üye sayısını arttırmak. Bu çalışmalarımız kapsamında son olarak Erzurum Ticaret Borsası ile işbirliği protokolü imzaladık. Bu protokol sayesinde Erzurum Borsası üye firmalarının E-Commodity Bazaar üyelik başvurularını doğrudan kabul ediyor olacağız. Bu işbirliğinin iki borsa üyesi firmalar arasında ticaret hacminin artmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. İzmir Ticaret Borsası olarak önümüzdeki günlerde benzer işbirliği ve tanıtım faaliyetlerini arttırarak devam edeceğiz” dedi. 

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Hınıslıoğlu ise Erzurum’un hububat ve hayvancılık alanında önemli bir tarımsal üretim potansiyeline sahip olduğunu belirterek, “E-Commodity Bazaar Emtia Alım Satım Platformu Borsamız üyesi firmalar için aynı zamanda yeni iş fırsatları anlamına geliyor. Elektronik ticaret günümüzde bir ihtiyaçtan çok adeta bir zorunluluk oldu. Bu anlamda İzmir Ticaret Borsası ile yapmış olduğumuz işbirliğinin elektronik ticaretin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda üyelerimiz için çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar