VİKO’ya Anlamlı Ödül

  • Aydın Gazete
  • 7 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

ÇEVKO’DAN VİKO BY PANASONIC’E SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ…

ÇEVKO’NUN ÇEVRE TEŞVİK ÖDÜLÜ, VİKO BY PANASONIC’E VERİLDİ… 

VİKO BY PANASONIC, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE VERDİĞİ DEĞERİN 

ÖDÜLÜNÜ ALDI…

 Kuruluş, sosyal sorumluluk kapsamında örnek projeler geliştirirken, bu alanda aldığı önemli ödüllerle de başarısını tescilliyor. VİKO by Panasonic bu kapsamda “Aydınlık Bir Gelecek İçin” Projesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından çevre kategorisinde düzenlenen “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri” sürecinde, en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden birini yürüten kuruluş olarak ödüle layık bulundu.

ÇEVKO Vakfı (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) tarafından; sürdürülebilir yaşama sağladığı katkılarla öne çıkan, Türkiye’nin önde gelen yerli ve uluslararası firmalarına yönelik olarak, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül töreni Wyndham Grand İstanbul Otel’de gerçekleşti. Alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelere göre, VİKO by Panasonic’in  “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı projesi yılın en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden birisi olarak Teşvik Ödülü’ne layık bulundu. ÇEVKO Vakfı’ndan Mete İmer tarafından sunulan ödülü, VİKO by Panasonic Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok ile Kurumsal İletişim ve KSS Yetkilisi İlker Çelik aldı.  

“Sürdürülebilir yaşama değer katan sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz”

VİKO by Panasonic’te kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarının sorumluluğunu da yürüten Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok, “Sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırım ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı ile gerçekleşeceğine inanıyor ve bu doğrultuda; dünyamıza, geleceğimize değer katan sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin’ Okullarda Enerji Verimliliği Proje’miz ile ÇEVKO gibi çok değerli bir vakıf tarafından ödüle layık bulunmak ve bu ödülün çevre kategorisinde oluşu, bizler için gerçekten çok anlamlı. Çünkü gerek doğal kaynaklarımız gerekse enerji verimliliği, ülkemiz ve tüm dünya için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Biz de Aydınlık Bir Gelecek İçin Proje’miz ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza şimdiden bilinç kazandırmak amacındayız.” dedi. 

Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği Projesi Hakkında

 VİKO “Aydınlık Bir Gelecek İçin” projesi ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda geleceğin teminatı çocuklarımıza bilinç kazandırıyor. 2012 Nisan ayında VİKO ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında, bugüne kadar İstanbul’daki ilk ve ortaokullarda görev yapan 1.500 eğitimci için enerji yöneticisi eğitimleri verildi. Bu okullardaki öğrenciler için enerji verimliliği kulüpleri kuruldu. Öğrencilerin projeye aktif katılımlarını ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacı ile oluşturulan VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun sunduğu enerji verimliliği konulu oyunu 420.000 ilkokul öğrencisi izledi. VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun hedefi 1.000.000 öğrenciye ulaşmak. Her yıl okullarda uygulanarak enerji verimliliği konusundaki sorumluluğun yerleşik bir bilinç haline gelmesini amaçlayan proje, İstanbul’daki ilk ve ortaokulların enerji tüketiminde %20’lik bir azalma gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Her öğretim yılı sonunda ise bugüne kadar yaklaşık 800 okulun dahil olduğu, enerji verimliliğinde örnek okullar yarışması ile projede örnek uygulamalar gerçekleştiren okulların ödüllendirilmesi ve diğer okulların da özendirilmesi hedefleniyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar