Sultanlar Zirve Aşkına

  • Aydın Gazete
  • 5 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye Bayanlar 1. Ligi A Grubu 10’uncu hafta müsabakasında Manisa Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Salihli Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Salihli Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü, Salihli Belediye Başkan yardımcıları, Büyükşehir Belediyespor Genel Koordinatörü Alparslan Ustamehmetoğlu, Büyükşehir meclis üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu üyeleri ve voleybol severler izledi.

Kıran Kırana Mücadele

Müsabakanın ilk setine her iki takım da kontrollü başladı. Karşılıklı hataların bol olduğu ilk sette, ev sahibi Salihli Belediyespor, yeşil-beyazlı temsilcimizin hatalarını iyi değerlendirdi ve ilk seti 25-20 aldı. 1-0. Mücadelenin ikinci setinde her iki takım da karşılıklı sayılar buldu. Salihli Belediyespor takımı son vuruşlarda etkili olamadı ve basit hatalar yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyespor rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi ve ikinci seti 15-25’lik skorla aldı. 1-1. Üçüncü sete moralli başlayan yeşil beyazlı temsilcimiz kontrolü kaybetmedi ve bu setten de 21-25’lik skorla ayrıldı. 1-2. Dördüncü sete her iki takımın da karşılıklı sayıları hakim oldu. Son vuruşlarda basit hatalar yapan Manisa Büyükşehir Belediyespor, rakibine büyük boşluk verdi ve dördüncü seti Salihli Belediyespor 25-22’lik skorla aldı. 2-2.

Tie Break’te Zafer

Maçın Tie-Break setine geçildi. Bu sette Salihli Belediyespor kontrolü kaybetti. Rakibinin gardını düşüren Manisa Büyükşehir Belediyespor üst üste bulduğu sayılarla üstünlük sağladı ve tie break setini 7-15 kazanarak maçtan da 2-3’lük galibiyetle ayrıldı ve galibiyet serisinde yara almadan çıkışını sürdürdü. Trampet ekibi ile Büyükşehir’in Sultanlarını desteklemeye gelen taraftarlar da takımlarını yalnız bırakmadı.

Salon: Salihli Spor Salonu

Hakem: Tuğrul Ege

Manisa Büyükşehir Belediyespor: Tuğçe, Jessica, Seden Gülem, Gülbahar, Pelin, Katherine, Deniz, Gülcan, Duygu, Pınar, Yasemin, Betül

Baş Antrenör: Süleyman Bozkan

Salihli Belediyespor: Merve, Aleyna, Merve, Yeşim, Olga, Ayşin, Semra, Buket, Rabia, Aslı, Noris, Eda, Döndü, Kübra

Baş Antrenör: Bora Şensoy

Setler: 25-20, 15-25, 21-25, 25-22, 7-15 (tie break)

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar