ATB Ordu’luları Zeytinyağı İle Buluşturdu

  • Aydın Gazete
  • 5 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi  (UZZK) ve Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş ortaklığında, Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurularak, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında tanıtım ve tadım faaliyetlerinin on dördüncüsü 03-04 Aralık 2016 tarihlerinde Ordu Migros AVM’de  gerçekleştirildi. 

Orduluların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve  Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin  Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanı Burcu Keser ve Tadım Uzmanı Hakan Gökalp görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, “Projemiz kapsamında tüketicilere, Uluslararası Zeytin  Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli  uzmanlarımızca,  kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verilerek, sağlıklı ve bilinçli bir tüketici kitlesi oluşmasına katkı sağlamak, zeytinyağı markalarının ve iç pazar payının arttırılması amaçlanmaktadır. KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. Tadım ve tanıtım etkinliğini gerçekleştirdiğimiz 14 ilde yaklaşık 14 bin kişiye zeytinyağını tanıttık ve anlattık. Projemiz kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğimizin devamında Malatya, Zonguldak, İzmit, Sakarya, Mardin ve Van olmak üzere 6 ilde daha zeytinyağının tadım ve tanıtımını yapacağız” ifadelerine yer verdi.

ZEYTİNYAĞI TANITIMINA ORDU  TSO’dan  DESTEK 

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı sözlerine şu şekilde devam etti. “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında Ordu Migros  AVM’de gerçekleştirilen, Tadım ve Tanıtım etkinliğinde bizlere destek veren, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyorum. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar