Çevreci Tesise Teknolojik İlave

  • Aydın Gazete
  • 4 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

İl genelinde yürüttüğü çevreci projeler ile kamuoyunda adından övgüyle bahsettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, ileri düzey teknolojinin kullanımı ile katı atıklar ve evsel atıkların dönüşümünün sağlanacağı Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin yapım süreciyle ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım ve ilgili müdürlüklerin temsilcileri katıldı.

Modern Tesisin Yapımında Sona Gelindi

Toplantıda söz alan Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, katı atık bertaraf tesisinin yapım süreci hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin imalatının yüzde 94 oranında tamamlandığını dile getiren Yıldırım, “İlimizde yaşanan düzensiz (vahşi) depolama alanlarından kaynaklanan katı atık sorununun çözümü ve evsel atıklardan kaynaklanan çevre kirliliğinin engellenmesi amacıyla Yunüsemre ilçesi, Uzunburun Mahallesi, Sarıçam Mevkiinde yer alan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi yapım aşaması yüzde 94 oranında tamamlanmıştır” dedi.

Enerji Üretimi Sağlanacak

Manisa’nın geleceğe yönelik olarak yapılan en büyük çevreci yatırımına termal bertaraf yöntemlerinden birini ilave etmeyi planladıklarını aktaran Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisindeki yatırımlara devam etmeyi amaçlıyoruz. Yapımı devam eden mevcut tesis içerisine, atıkların ön işleme tabi tutulması ve enerji üretimi amaçlı olarak termal bertaraf yöntemlerinden birinin ilave edilmesini planlanmaktayız” diye konuştu.

Kararla İmza Altına Alındı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin termal yöntemin ilavesi adına attığı adım, toplantıya katılan kurumlar tarafından kabul gördü ve Manisa Valiliği nezdinde, karar imza altına alındı.

Manisa’ya Artı Değer Katacak

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de alınan kararın Manisa adına sevindirici bir gelişme olduğunu dile getirdi. Başkan Ergun, “Kentimizin geleceği ve doğanın korunması adına çalışmalarını başlattığımız ve yapımı yüzde 94 oranında tamamlanan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama tesisi, geçmişten günümüze Manisa’nın en önemli sorunlarından birini ortadan kaldıracaktır. Bu tesisin çalışmaya başlamasıyla birlikte, elde edilecek enerji üretimi de artı değer olarak Manisa’ya kazandırılacaktır. Bu doğrultuda atılan adımların Manisa’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar