Hentbolun Veteranlarından Dostluk Maçı

  • Aydın Gazete
  • 4 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Oynanan dostluk maçına sporcular, daha önce hayatlarını kaybeden arkadaşları Burcu Yorgun ve Pınar Arslan’ın anısını yaşatmak adına sahaya ‘Seni Hiç Unutmadık Burcumuz’, ‘Hep Bizimlesin’ pankartları ile çıktılar. Dostluk maçında 3 Aralık Dünya Engelliler günü de unutulmadı. Karşılaşma öncesinde sahada minikler tarafından açılan ‘Engellerin Farkında, Engellilerin Yanındayız’ pankartı seyircilerden büyük alkış aldı. Öte yandan Aliağa’da hentbola katkı sunan isimlere sporcular tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

 

Amaçlarının hentbolu Aliağa’ya tekrar kazandırmak olduğunu belirten Mavi takımın kaptanı Filiz Akçay, “Burada sadece Aliağa’da hentbola emek vermiş hentbol takımlarının oyuncuları var. Hentbola 23 yıl önce başladık. O dönemlerde kendi emeklerimizle takımımızı 2.lige çıkardık. Dışardan gelen katkılarla 1.lige yükseldik daha sonrasında süper ligde oynadık. Bize sunulan imkânların şimdiki gençlere de tanınmasını istiyoruz” dedi.

 

Hentbol sporunun Aliağa’da yaşamaya devam etmesi gerektiğini ifade eden Turuncu takımın kaptanı Özge Özakıncı ise, “Burada oynayan sporcular tamamen Aliağa’nın alt yapısından yetişmiş oyunculardır. Geçmişte Aliağa’yı hentbol liglerinde temsil ettik. Aliağa’nın hentbolda aynı başarılara imza atabileceğine inanıyorum” dedi.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar