Engelsizlerden Duygulandıran Konser

  • Aydın Gazete
  • 4 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi Özel Çocuklar ve Anneleri Müzik Grubu ile Ege Üniversitesi çalışanlarının kumuş olduğu “Grup Her Telden” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ortaklaşa “Bir Nota Bir Gülüş Konseri” düzenledi. Karşıyaka’da müzikseverlerin ilgisini çeken konsere Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nilgün Öztürk, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Ege Üniversitesi çalışanları, engelli çocukların yakınları ve sanatsever Karşıyakalılar katıldı.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Dünya Engelliler Günü’ne Dünya Günü diyerek “Ben o kelimeyi ağzıma almak istemiyorum. İnsanların gayretleri yoksa, enerjileri yoksa, birşeyler üretmek için çabaları yoksa ve boş boş oturuyorlarsa diğer her tarafları tam bile olsa gerçek engellidir. Burada bulunan arkadaşlarımız bir amaç için çalışmışlar özveri göstermişler ve bu gece karşımızdalar. Bu arkadaşlara engelli demek mümkün mü?. Bizleri gururlandıran bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü bu konserde emeği geçenler bu güzide insanların engelsiz olduğunu bizlere gösterdi” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu, dünya nüfusunun yüzde 12’sinin engelli olduğunu, Türkiye’de ise yüzde 15 civarında engelli bulunduğunu kaydetti.

DUYGU DOLU ANLAR

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Özel Çocuklar ve Anneleri Müzik Grubu tarafından sunulan Sevdan Olmasa isimli şarkı ile başlayan “Bir Nota Bir Gülüş Konseri” İzmir’in Kavakları, Turnam Başım Darda Benim, Yarim Yarim, Aykız, Neredesin Sen, Dane Dane Benleri var, Ankara’nın Bağları, Halil İbrahim, Çökertme ve Hepimiz Kardeşiz ile devam etti.

Yer yer seyircilerin de katıldığı konserde duygu dolu anlar yaşanırken İzmir’in Kavakları şarkısını söyleyen Moris Karmona geceye ayrı bir renk kattı.

Ege Üniversitesi’nde çalışan Dr. Hulusi Sam, Dr. Levent Elgün, Hasan Şahin, Fikret Elgün, Prof. Ender Altıntoprak, Hemşire Nebile Özdemir, Betül Ünal, Cemal Şensönmez ve Arda Coşkunol’dan oluşan “Grup Her Telden” ise konserin 2. bölümünde sahne alarak yaptıkları dinlendirici müzik ile konseri izlemeye gelen sanatseverlerin gönlünü fethetti.

ONLAR BİZDEN BİRİ

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Özel Çocuklar ve Anneleri Müzik Grubu Koro Şefi Çiğdem Sabuncuoğlu, koroda yer alan çocukların hepsinin kendisinde ayrı bir yeri ve anısı olduğunu belirterek “Özel gençlerimiz bundan önce verdiği 3 konserde olduğu gibi bu konserde de başarılıydı. Görüldüğü gibi hepsinin ayrı bir hayali var ve başarı onlar için bizim için olduğundan daha önemli. Biz bu tarz etkinlikler düzenlediğimizde onların kendilerine olan özgüvenleri artacak, onların kendilerine olan özgüvenleri arttığında ise daha çok bizden biri olacaklar. Bu yüzden onları destekleyelim” diye konuştu.

“Grup Her Telden” adına konuşan Dr. Hulusi Sam ise “Hekim olarak sahnede olanları inceledim. İncelediğimizde acaba engelli olan biz miyiz? Şeklinde düşünmekten kendimi alamadım. Çünkü sahnedeki özel çocuklar çok iyi performans gösterdiler. Gösterdikleri performans için özel çocuklarımıza ve onların bu performansı göstermesini sağlayan herkese teşekkür ederiz” dedi. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar