Özel Sporcular Efespor’u Mağlup Etti

  • Aydın Gazete
  • 2 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

ÖZEL SPORCULAR EFESPOR’U MAĞLUP ETTİ

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında 01 Aralık 2016 Perşembe günü saat 10.30’da Efeler Atatürk Spor Salonunda Özel Sporcular ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Efespor basketbol maçında karşı karşıya geldi.

Türkiye Basketbol 2. Lig’inde mücadele eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Efespor, engelli sporcuların oluşturduğu Özel Sporcular takımıyla yaptığı gösteri maçını 27 – 18 kaybetti. Aydın Atatürk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, Hacı Hüseyin Aslan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu ve Ekrem Çiftçi İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilerin katıldığı maçı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Selami Balkan, okul müdürleri ve sporcu aileleri izledi. 

Maç sonunda galibiyetin mutluluğunu aileleri ile paylaşan sporculara Spor Şube Müdürü Selami Balkan, okula müdürleri ve Efe Spor oyuncuları tarafından madalya, katılım belgesi ve tişört verildi.  Özel sporcuların arasında 2016 Şubat ayında Türkiye Özel Sporcular Basketbol Bölge Şampiyonasında 3’üncü olan takımın özel sporcuları da yer aldı.

“Gönüllerine Dokunmak İstedik”

Aydın’daki engelli çocukların yüzünü güldürmek amacıyla bu organizasyonu yaptıklarını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Selami Balkan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellilerin yüzünü güldürebilmek, onların toplumun ayrılmaz bir parçası ve bir bütün olduğunu göstermek için bu organizasyonu düzenledik. Aydın Büyükşehir Belediyesi Efespor oyuncularıyla birlikte bizim engelli basketbol takımımızı karşı karşıya getirdik. Bugün buradaki en büyük amacımız güzel, tatlı bir dokunuşla engelli çocukların gönlüne inebilmek. Onların yüzlerini güldürebilmek. İnşallah daha nice organizasyonlarda biz il müdürlüğümüz olarak engellilerin yüzünü güldüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Sosyal Sorumluluk Projelerinde Bulunmaktan Mutluyuz”

Karşılaşma sonunda değerlendirmede bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi Efe Spor Antrenörü Engin Vence, “Bize böyle bir organizasyon olduğu söylendiğinde çok mutlu olduk ve kabul ettik. Sporcularımızda burada olmaktan çok mutlu oldular. Sosyal sorumluluk projesinde sporcularımızla birlikte bulunmaktan memnunuz. Bu tarz organizasyonlara her zaman zevkle katılırız. Basketbolcularımız, kardeşleriyle kaynaştılar. Çok güzel bir organizasyon oldu. Bu tür faaliyetleri sık sık yapmalıyız. Çünkü bu kardeşlerimizin spor salonlarına gelmesi bizden bir farklarının olmadığını onlara hissettiriyor Biz Efespor olarak bu tür organizasyonlara her zaman hazırız” diye konuştu. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar