Halil Dede 20 Yaş Gençleşti

  • Aydın Gazete
  • 2 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

  

“Melekler Gibi Uçuyorum”

 

İzmir’in Çeşme ilçesinde esnaflık yaparak geçinen üç torun sahibi Halil Gemici, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik nedeniyle tam 123 kiloyu bulmuştu. Ameliyat olmaya karar veren Gemici, Obezite Cerrahi Doç. Dr. Serdar Kaçar ile görüştü. Dr. Kaçar ve ekimi, Halil dedeyi, 1 Şubat 2016 tarihinde ameliyat aldı. Başarılı ameliyatın ardından doktorun beslenme önerilerini harfiyen uygulayan Gemici, kısa sürede zayıflamaya başladı. Geçtiğimiz ekim ayında 77 kiloya kadar düşen Gemici, “Ameliyat olmadan önce 123 kiloydum. Şimdi 77 kiloya düştüm. Ameliyatım çok başarılı geçti ve mutluluktan melekler gibi havada uçuyorum. Şu anda 60 yasındayım ama ameliyattan sonra gençliğime geri döndüm diyebilirim. Bütün değerlerim ölçüldükten sonra 20 yıl gençleştiğim ortaya çıktı” diye konuştu.

 

“Yeniden Doğdum”

 

Ameliyat sonrası diyeti uygularken hiç zorluk çekmediğini ifade eden Gemici , “Periyodlar halinde diyeti uyguladım. Hiçbir zorluk çekmedim. Beslenmeme dikkat ettim. Şu an her şeyi yiyebiliyorum ama yeterli miktardı. Uyku apnesi  ve yüksek tansiyon vardı, şeker değerlerim sınırdaydı, karaciğerimde yağlanma vardı ayrıca horlama sıkıntısı yaşıyorsun. Şimdi bu rahatsızlıkların hepsi geçti ve tüm ilaçlarımı çöpe attım. İçimden yeniden bir insan doğdu. Bir insan kadar ağırlığı da atmış oldum” dedi.

 

 

Doktoru Kaçar: “Söylediklerimize Harfiyen Uydu”

 

Gemici’nin doktoru Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar, hastasının tüm beslenme önerilerine harfiyen uyduğunu dile getirerek, “Halil Bey, benim ve diyetisyenimizin söylediklerine harfiyen uyarak sağlıklı bir şekilde kilo verdi” dedi. Kliniklerinde ekip olarak hastaların sağlığına ger kavuşması için çabaladıklarını söyleyen Dr. Kaçar, “Sağlıklı kilo vermek isteyenler için obezite cerrahisinin son seçenek olması gerekir. Hastaların mutlaka diyet, spor ve kronik hastalıklarıyla ilgilenen doktorlarının tavsiyelerine uyması şart. Spor, ilaç tedavisi, diyete rağmen zayıflayamayan hastalar için obezite ameliyatı, modern tıbbın sunduğu en iyi tedavi yöntemidir” diye konuştu.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar