Kavacıklı ressam Karabağlar’ın gururu oldu

  • Aydın Gazete
  • 2 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kavacık’da yaşayan bir ailenin çocuğu olan Meryem Düzgünkaya, eşini erken yaşta kaybedince köyde terzilik yapmaya başladı. Küçük yaşta geçirdiği rahatsızlık sonucu engelli olan Meryem’in dünyasını değiştiren olay ise köye bir resim öğretmeninin gelmesiyle başlar. Köyde yaşamaya başlayan naif ressam Şebnem Çamdalı’ndan resim dersleri alan Meryem’in fırçaya olan hakimiyeti ve hayallerini tuvale dökmesi herkesin dikkatini çeker.

Karabağlar Belediyesi sergi salonu başta olmak üzere birçok yerde sergi açan Meryem’in en son yaptığı yağlı boya resimlerden oluşan sergi belediyenin de katkılarıyla İstanbul’da açılır. Hatta Meryem’in resimlerine İngiltere’den bile alıcı çıkar. “EngelSİZ Sanat Ödülü”nü almak için Ankara’ya giden Meryem Düzgünkaya, en büyük hayalinin köyde yaşayan çocukları sanat konusunda yetiştirebilecek bir üretim atölyesi yapmak olduğunu söyledi. 

Başkan Selvitopu’na teşekkür etti.

Kendilerine her konuda destek olan Başkan Muhittin Selvitopu’na çok teşekkür eden Düzgünkaya, “Başkanımızın bizim yanımızda olduğunu bilmek bize güç veriyor. Kendisinin Kavacık için çok emekleri var, bizim için büyük şans” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar