Ünilig Voleybol Heyecanı Sona Erdi

  • Aydın Gazete
  • 13 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından üniversite sporlarına yeni bir heyecan katmak ve spor kültürünün yaygınlaşması adına 2015-2016 sezonu ÜNİLİG Voleybol ilk etap grup müsabakaları sona erdi.
Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılan grup müsabakaları Aydın Atatürk Spor Salonu’nda 08 – 10 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleşti. Aydın’a gelen erkekler kategorisinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Antalya Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi ve kadınlar kategorisinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İzmir Yaşar Üniversitesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi bir üst tura çıkabilmek için üstün bir mücadele sergiledi.
Müsabakalarda alınan sonuçlar neticesinde, erkekler kategorisinde namaglup grubu tamamlayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi direk üst tura çıkabilecek. 2’nci olan Çanakkale 18 Mart Üniversite 10 grup içerisinde en iyi 2’ncilerden ilk 6 sıraya girebilirse bir üst tura çıkabilecek. Bayanlar kategorisinde namaglup grubu tamamlayan İzmir Yaşar Üniversitesi ve 2’nci olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar