İKÇÜ’ye Dev Spor Kompleksi Geliyor

  • Aydın Gazete
  • 27 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

 

Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Yaşın Yıldız’dan kampüsteki yenileme çalışmaları hakkında bilgi alan Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 2016 yılı sonunda açılışı gerçekleştirilecek Spor Kompleksi inşaatını da gezdi. 

Çalışmaları yerinde inceleyerek inşaatlar hakkında değerlendirme yapan Rektör Prof.Dr.Akhan, yeşil alan düzenlemelerinin de bitmesiyle, kampüs alanının çok daha güzel ve örnek bir görünüme kavuşacağını belirtti. 

 

“2017 yılı sporda İKÇÜ yılı olacak”

 

Spor Kompleksi hakkında bilgi veren Rektör Prof.Dr.Akhan, “Toplam 8560 metrekarelik dev spor kompleksi,  1500 kişilik çok amaçlı kapalı spor salonu, 900 kişilik yarı olimpik kapalı  yüzme havuzu, fitness salonu , İzmir de ilk boulder (tırmanış)
duvarı, sauna, aktivite salonu , soyunma odaları ve birçok spor odasından oluşuyor. 2017 yılı, altyapı çalışmaları sona yaklaşan spor alanında İKÇÜ’nün adını başarılarla söz ettireceği bir yıl olacak.” dedi.

 

“4200 kişilik stadyum müjdesi”

 

Spor kompleksinin hizmete açılmasının ardından 2017 yılında Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’nın kontrolünde stadyum da yapılacağını müjdeleyen Prof.Dr. Akhan, “ Gençlerimizin her türlü imkândan faydalanacağı bir de stadyum projemiz var.
Stadyum  4200 kişi seyirci kapasitesine sahip suni cim  futbol sahası olacak şekilde projelendirildi. Buna ek olarak stadyum atletizm sporuna da elverişli 8 kulvar  tartan pisti olacak.” diye konuştu.

 

“Fiziki yapılaşmada kaliteden ödün yok”

 

Fiziki yapılaşmanın kaliteden ödün verilmeden sürdürüldüğünü kaydeden Rektör Prof.Dr.Akhan, yüksek standartlarda  öğretim için ona uygun mekanlar üretilmesinin gerekliliğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Akhan, İKÇÜ’lü öğrencilerin sportif faaliyetlerini
en kaliteli şartlarda, donanımlı bir salonda sürdürebilecek olmasının mutluluğunu taşıdıklarını söyledi.  Prof.Dr. Akhan, “Öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize en kaliteli kampüs yaşam koşullarını yaratmak için büyük çaba harcıyoruz. Daha önce
açık spor tesislerimizi hizmete açmıştık. Yeni açılacak komplekste, basketbol ve voleybol başta olmak üzere çeşitli spor dallarındaki maçları ve organizasyonları takip edeceğiz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 Çelebi’nin miniklerine sürpriz ziyaret

 

Kampüs alanını gezen Rektör Prof.Dr.Akhan’ın son durağı Çelebi Anaokulu oldu. Anaokulu sakini miniklerin boyama dersine misafir olan Prof.Dr.Akhan, yetkililerden binanın fiziki özellikleri hakkında bilgi aldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar