Karşıyaka’ya yeni saha müjdesi

  • Aydın Gazete
  • 27 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Zübeyde Hanım Mahallesi’nde, amatör küme maçlarının oynanması için inşa edilen 1800 kişilik futbol sahası, önümüzdeki Mart ayında hizmete açılacak.

HIZLA İLERLİYOR

Karşıyaka Belediyesi tarafından, amatör küme ve alt liglerdeki maçların oynanması için geçtiğimiz ay temeli atılan Zübeyde Hanım Mahallesi Futbol Tesisi’nin inşaatı hızla ilerliyor. Proje kapsamında; Belediye Şantiye Tesisleri’nin yan tarafındaki arazide, FIFA standartlarına uygun bir sentetik çim saha ile 1800 kişilik tribün yapılıyor. Tribün betonarmesi ile çelik imalatlarını yüzde 70 oranında tamamlayan ekipler, montaj aşamasına geçti. Saha içi mıcır dolgusu tamamlanırken, alan çim serme çalışmasına da hazır hale getirildi.

MODERN TESİS

Tesiste; amatör kümede ve alt liglerde mücadele eden takımların müsabakalarının oynanabileceği kapasitedeki sahanın yanı sıra, bir de antrenman sahası yer alacak. Gece maçları için aydınlatma sistemi kurulacak. Modern tesiste; futbolcu soyunma odaları, hakem odası, basın odası, tuvaletler ve otopark da yer alacak.

AÇILIŞ MART AYINDA

Tesisi önümüzdeki Mart ayında törenle hizmete açmayı hedeflediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Spor Kenti Karşıyaka’mızda amatör kümede ve alt liglerde mücadele eden takımların tesis ihtiyacına ilaç olacak bir yatırımı hayata geçiriyoruz. Sporcularımıza donanımlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunacak bu yatırım sayesinde, daha çok çocuk ve gencimizi de sporla buluşturacak; geleceğin yıldızlarını yetiştireceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar