EFELER’DE “KADIN’IN EL EMEĞİ” KERMESİ DÜZENLENDİ

  • Aydın Gazete
  • 13 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı


Aydın’ın Efeler ilçesinde düzenlenen kermeste bir açıklama yapan Efeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülsevin Ergünoğlu, kadın üyeler ile ev hanımları tarafından hazırlanan el işlerin sergilendiğini söyledi. Kermese Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Ergünoğlu, hanımların ev de hazırladığı el işlemeler, ahşap boyama, resim tabloları, deri ve takı ürünlerin yanı sıra dekoratif meyvelerin sergide yer aldığını ve elde edilecek gelir ile kendi mutfaklarına katkı sağladıkları gibi kadının ayrıca sosyal ve ekonomik açıdan ayakları üzerinde durmaya çalışması amacını taşıdığını ifade etti.
Düzenlenen kermeste yiyecek olarak gözleme ayran, kek ve tatlı çeşitleri’nde yer aldığını kaydeden Ergünoğlu, Efeler Belediyesi ile görüşmeler sağlandığı, Manolya Parkın haftanın belirli günlerinde ev hanımların el emeği ürünlerin sergileneceği açık pazar şeklinde hizmet vereceği şekilde düzenlenmesi için ön çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
Ergünoğlu, ayrıca kermeste açılan bir stantta da “Kadına şiddet ve genç yaşta evliliğe hayır” imza kampanyasının sürdüğünü belirterek, Efeler ilçesinde 10 bin imza toplamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar