Üreticilere 16 Bin 996 Zeytin Fidanı Dağıtıldı

  • Aydın Gazete
  • 26 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı
Belediyeciliğin alt yapı ve üst yapı yatırımlarından ibaret olmadığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, sosyal belediyecilik anlayışıyla üreticilere destek olmaya devam edileceğini belirtti. 
Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üreticilere desteklerini aralıksız sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca hayata geçirilen Meyve Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 2016 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 75 hibe desteği ile il genelinde 60 bin adet zeytin, 23 bin adet ceviz, 10 bin 500 adet badem fidanı olmak üzere toplam 93 bin 500 adet meyve fidanı üreticilere teslim edilecek. Bu doğrultuda Köprübaşı’nda da geçtiğimiz haftalarda dağıtımı gerçekleştirilen 945 adet ceviz fidanının ardından 127 üreticiye 16 bin 996 adet Gemlik cinsi zeytin fidanı düzenlenen törenle teslim edildi.
Köprübaşı Kent Meydanı’nda yapılan törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, Sağlık İşleri Daire Başkanı F. Gözde Koç, Mezarlık Daire Başkanı Serpil Çakır, İtfaiye Şube Müdürü Mehmet Kaleli, Köprübaşı Koordinasyon İşleri Müdürü Rahmi Erdem ile birlikte mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Köprübaşı Koordinasyon İşleri Müdürü Rahmi Erdem, Büyükşehir Belediyesi’nce Köprübaşı’nda gerçekleştirilen çalışmaları anlatarak, ilçeye sağladığı desteklerden ötürü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti. 
Mergen’den Başkan Ergün’e Teşekkür
Zeytin fidanı dağıtım töreninde konuşan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Büyükşehir Belediyemizin bugün yapmış olduğu zeytin fidanı dağıtımı için Büyükşehir Belediyemize ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah devamını da bekliyoruz. Bundan birkaç ay önce de ceviz fidanı dağıttılar. Bunun dışında düğün salonu çalışması Avukat Özcan Akçiçek parkı, yolların yapılması da başladı. Büyükşehir Belediyemizden devamını bekliyoruz. Çünkü hepimiz devletin kaynaklarını kullanan kurumlarız. İnşallah işimizi en güzel yaparak hemşerilerimizin daha iyi hizmet almasına, daha refah yaşamaları için çalışıyoruz. Büyükşehir’in personelleri olsun buradaki müdürleri olsun, Cengiz Başkanımız gayretli bir şekilde çalışıyor Manisa’yı kalkındırmak için. Özellikle köprübaşı 13 bin 600 nüfusuyla Manisa’nın en ufak ilçesi olduğu için özellikle ayrımcılık istiyoruz. Çünkü hala daha 300 bin dönüm boş arazi var. Özellikle zeytin üzerine, ceviz üzerine, sera konusunda da mahallelerimizin bayağı beklentisi var. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız burada biraz daha çalışma yaparsa daha faydalı olacağını düşünüyorum. Tekrardan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza fidanlar için, çiftçilerimizi desteklediği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Desteklerimizi Sürdüreceğiz
Sözlerine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek başlayan Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ise, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak, Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda ilimizde kırsal alanlarda yaşayan ve geçimini çiftçilikle sağlayan vatandaşlarımızın ekonomik durumlarına katkıda bulunmak amacıyla projelerimizi bir bir uygulamaya devam ediyoruz. Meyveciliğin geliştirilmesinde Köprübaşı’nda bu fidanların dikiminin yapılacağı çok yer ver. İnşallah önümüzdeki yıl da bunları programa alarak Köprübaşılı hemşerilerimize desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi. 
Zeytin fidanları üreticilere teslim edildi
Yapılan hizmetlerin o yörenin kalkınmasının sağlanması amacıyla yapıldığını dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Köprübaşı Belediye Başkanımız Zafer Mergen’e törene katılım sağladığı için teşekkür ediyorum. Hizmet her zaman yerini bulacaktır. Köprübaşı’nın daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek Büyükşehir Belediyemizin boynunun borcudur. Amacımız sizlerin daha yaşanabilir şehirlerde hayatlarınızı mutlu bir şekilde sürdürebilmeniz. Meyveciliğin Geliştirilmesi Projemiz ile zeytin fidanlarımızı üreticilerimize teslim ediyoruz. 127 üreticimize 16 bin 966 adet zeytin fidanı dağıtıyoruz. Hayırlı uğurlu, bereketli ve bol kazançlı olsun. Büyükşehir Belediyemizin bu projesi sadece Köprübaşı değil, 11 ilçede 206 kırsal mahallede 684 çiftçimizle uygulanmaktadır.
Proje yatırımı 608 bin lira. Bu tutarın yüzde 25’i çiftçilerimizin yüzde 75’i de Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Bunun yanında sera projeleri, gölet inşaatı ve temizliği gibi birçok projemizle üreticilerimize destekte bulunmaya çalışıyoruz. Belediyecilik sadece alt yapı ve üst yapı yatırımlarından ibaret değil. Aynı zamanda sosyal belediyecilik anlayışımızla sizlere desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından protokol üyeleri üreticilere zeytin fidanlarını teslim etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, programın ardından Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen’e de ziyarette bulundu. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar