Aydın Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisine Girecek

  • Aydın Gazete
  • 26 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada,”Yüksek basınç sisteminin etkisi altında yağışsız bir dönem geçiren bölgemizin, Pazar öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz’den gelen yağışlı havanın etkisine gireceği bekleniyor.

Bu sisteme ek olarak Salı (29.11.2016)günü bölgemizin kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Soğuk havayla birlikte, özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri kuzey ve iç kesimlerdeki yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği; 26.11.2016 Cumartesi: yağış beklenmiyor; parçalı ve az bulutlu, gece ve günün ilk saatlerinde yer yer sisli geçecek. 27.11.2016 Pazar: parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale il geneli, Edremit Körfezi ve İzmir’in batısının sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Yağışların gece Çanakkale ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli olacağı; 28.11.2016 Pazartesi: bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı, rüzgârın güney yönlerden kuvvetli, kıyılarda yer yer fırtına şeklinde eseceği; 29.11.2016 Salı: bölge genelinin aralıklarla sağanak yağışlı olacağı, rüzgarın Kuzey Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli eseceği bekleniyor. Çarşamba ve Perşembe günleri ise kuzey ve iç kesimlerde devam edecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hafta başından itibaren batı kesimlerde beklenen kuvvetli sağanak yağışlar ve kuvvetli rüzgarın; hafta ortasından itibaren ise karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışlar ile hissedilir derecede sıcaklık azalmasının sebep olabileceği olumsuzluklara karşı, vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması, meteorolojik tahmin ve uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir” denildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar