Moda Rüzgarı Agora’da Esecek

  • Aydın Gazete
  • 25 Kasım 2016
  • Yorumlar KapalıKonuk ettiği modacılar ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile her zaman genç tasarımcılara destek veren Agora Alışveriş Merkezi; Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin “Defile 16” adlı defilesine ev sahipliği yapacak. Agora Alışveriş Merkezi genç öğrencileri desteklediği defileye organizasyonuna Bu sene 4. Kez ev sahipliği yapacak. 23 Aralık Cuma günü saat 18:00 ve 20:00’de gerçekleşecek olan defilede Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich’in bütün senenin kumaş artıklarını değerlendirmek adına tasarladığı “Bahar Temizliği” isimli kreasyonu, “Bayan Şarkıcılar”, “Film Yıldızları” ve ‘Denim’ temalı tasarımları ve deneysel giysileri izleyenlerin beğenisine sunulacak. Denim Koleksiyonu ile denim kumaşa hayat veren ve denimde en yaratıcı tasarımları izleyeceğimiz, Madonna gibi bayan şarkıcıların stillerini en baştan yorumlanacağı defilenin podyumunda toplam 40 öğrenci görev alacak.

Yeni yıl öncesi görsel bir şölenle tasarımların gösterileceği defilede 40 öğrenciye ait 95 tasarımın sergilenecek. İki seans olacak defilenin ilki saat 18:00’de ikincisi 20:00’de başlayacak. Defile kreasyonunda Ekonomi Üniversitesi Moda Ve Tekstil Tasarımı Bölüm

Başkanı Prof. Elvan Özkavruk ve Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich tarafından yürütülen tasarım stüdyosunda ki 4. sınıf öğrencilerinin deneysel couture çalışmaları yer alacak. Öğrencilerin hangi eserlerden ilhan alarak tasarımlarını hazırladıklarını ve hazırlıkların aşamalarından kesitlerin de gösterileceği defilenin seans aralarında Keman dinletisi ile izleyicileri eşsiz bir müzik şöleni bekliyor olacak.

13-25 Aralık tarihleri arasında ise Agora Alışveriş Merkezi sergi alanında Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin tasarımları sergilenecek.

Mankenlerde Ekonomili!

Türkiye”nin ilk mankenlerinden ve mankenlik ajansı kurucusu Başak Gürsoy”un gerçekleştirdiği defilede, “Defile Organizasyonu ve Koreografisi dersi alan öğrenciler defilede tasarımları sergileyecek.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Hasan Noyan; her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri İEU yılsonu defilesine bu yıl da ev sahipliği yapmaktan ve gençlere destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığına, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim görevlilerine, defile de ve sergide emeği geçen tüm çalışanlara ve genç tasarımcılara teşekkürlerini ileten Noyan, bu görsel şölene tüm moda severleri davet etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar