Zorunlu Bireysel Emeklilik Gündeme Oturdu

  • Aydın Gazete
  • 25 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

OTOMATİK KATILIMLI BES KAMUOYUNUN GÜNDEMİNDE

 Çalışanın ücretinden yüzde 3 oranında kesinti yapılırken, sistemden isterse iki ay içinde çıkabileceği saptandı. 2 ay içinde sözleşmeden cayan çalışandan alınan katkı paylarının ise 10 işgünü içinde iade edileceği tespit edildi.

Otomatik katılımlı Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) sözleşmesi bulunan kişiler her ay katkı payının yüzde 25’ini devlet katkısı olarak alırken, sisteme dahil olan kişilere ek 1.000 TL devlet katkısı sağlanacağı belirlendi. Sistemden emekli olmaya hak kazanan kişilerin hem yüzde 25’lik devlet katkısını, hem de 1.000 TL ek katkıyı alacağı tespit edildi.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasına göre, yılbaşından bu yana yazılı basında 6 bin 770 haber yayınlandığı tespit edildi.

Bireysel Emeklilik Aracı Lisansına sahip uzman personelimizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve sisteme dahil olmak için randevu talep edebilirsiniz. Telefon: 0 256 513 01 01.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar