Özgecan KDM’de Bucalılara tam destek

  • Aydın Gazete
  • 20 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı
Tamamen gizlilik esasıyla çalışan ve uzman psikologların ücretsiz hizmet verdiği Merkez, kurulduğu günden bu yana 1518 Bucalıya danışmanlık hizmeti verdi. Özellikle boşanma, aile içi iletişim, öfke kontrolü ve kadına yönelik şiddet konularında talep gören Merkez, aile ve bireylerin her yönden sağlıklı yaşam sürebilmesi için mücadele veriyor. 
Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere farklı sosyal kesimlerden gelen kadınların yaşadığı sorunlar karşısında sosyal, psikolojik ve hukuki destek veren Buca Belediyesi Özgecan Kadın Danışma Merkezi, ailelerinde uğrak adresi oldu. Tamamen gizlilik esasıyla, ücretsiz hizmet veren Merkez, kurulduğu günden bu yana, 20 aylık süreçte 1518 kişiye psikolojik, sosyolojik ve hukuksal destek sağladı.   
Kadın ve kentsel yaşam, öfke kontrolü, kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı, aile içi iletişim ve anne baba tutumları konularında sosyolojik farkındalık eğitimleri veren Merkez, düzenlediği çalışmalarda 490 Bucalıya destek verdi.
Toplumun temel taşı aileye yönelik etkin çalışmalarında gerçekleştirildiği Merkezde; ebeveyn –çocuk problemleri, boşanma ve yas dönemi etkileri ile öfke kontrolü konularında da yoğun programlar düzenleniyor. Aile birliğinin temellerini sağlam ve sarsılmaz kılmak için uzman psikologlar eşliğinde verilen aile danışmanlığı hizmetlerinden bugüne kadar 582 aileye destek verildi.
Özellikle kadınlara yönelik yoğun programlarıyla dikkat çeken Özgecan Kadın Danışma Merkezi, fiziksel, sözel, ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalmış kadınlara farkındalık çalışmaları yaparak, özgüven geliştirme programları düzenliyor. Merkezin kadınlara özel psikolojik destek hizmetlerinden bugüne kadar 372 kadın yararlanırken, boşanma davaları konusunda danışmanlık hizmeti alan kadın sayısı 74 olarak gerçekleşti. 
Şahsen başvurarak veya telefonla randevuyla çalışan merkez, danışanlarına tamamen gizlilik esasıyla uzman psikologlarla hizmet veriyor. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar