İşsiz, Yoksul ve Emekçinin TBMM’deki Sesi

  • Aydın Gazete
  • 20 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ÖZCAN PURÇU YOKSULUN, EMEKÇİNİN, İŞSİZİN TBMM’DEKİ SESİ OLDU
CHP İzmir Milletvekili Özcan PURÇU “Dolar 3,30’u aşmış, borcumuz 45 milyar daha artmış. Bu vatandaşın üzerine gelen bir borç, sen ben ödemeyeceğiz bunu, vatandaşın çilesi olarak vatandaşın sırtına yükleyeceğiz. Tarım bitti, ekonomi bitti, hayvancılık bitti, turizm bitti; biz ne yapacağız, vatandaşa ne vereceğiz? Tarım alanları, yüzde 10 azalmış, samanı dahi dışarıdan alıyoruz. Hayvancılıkta et ithalatı sınırsız hale getirilmiş, hayvancılık da öldü. Tarımıyla, turizmiyle dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. İktidarın, Hükümetin görevi ülkesinin zenginliklerini vatandaşına aksettirmektir. Biz böyle bir şey görmedik, zenginlik de görmedik, hep fakirlik… Yarın ne yiyeceğini düşünen 17 milyon yoksul var. 6 milyon işsiz var. Emekçiler mahvolmuş durumda, memur mahvolmuş durumda, işsizler zaten ona keza. Herkes muallakta…” dedi ve hükümeti somut adımlar atmaya davet etti:
“Acilen bu hükümetin, iktidarın görevini yerine getirmesi lazım. Vatandaş artık huzura kavuşmak istiyor, vatandaş açlık, yoksulluk, işsizlik çekmek istemiyor. Bu ülkeye en büyük zararı siyasetçiler veriyor şu an, iktidar veriyor. Tarımı, hayvancılığı, turizmi, yer altı yer üstü maden kaynaklarını kullanamadığımızdan, vatandaşa yansıtmadığımızdan ben Cumhuriyet Halk Partili bir milletvekili olarak bütün vatandaşlarımızdan özür diliyorum…” 
Hükümetin işsizliği azaltacak yapıcı politikaları olmamasını eleştiren PURÇU “Hep köprü yapıyoruz, hep yol yapıyoruz. Allah aşkına, bu ülkenin yolsuzlukla alakalı bir sıkıntısı kalmadı, yol!suzluk sıkıntımız kalmadı! Hep yollar yaptık arkadaşlar; biraz da fabrika açalım, biraz da işsizliği önleyecek alternatif kalkınma modelleri yaratalım. Var mı hükümette bu?” diye seslendi. 
Çarşamba günü Kayseri’de Roman mahallesini ziyaret ettiklerini ve 300’e yakın çocuğun mağduriyetini, okula gidemediğini, Roman vatandaşların şehir dışındaki bölgeye yerleştirildiğini aktaran PURÇU, “Ulaşım yok, servis yok, sağlık ocağı yok, eczane yok diyerek” Roman vatandaşların sıkıntılarını dile getirdi.  
    
        AKP’nin muhalefetin önergelerini hep reddettiğini eleştiren PURÇU “Niye ret veriyorsunuz arkadaşlar? Biz de bu ülkeye hizmet edeceğiz hep birlikte. Niye ret veriyorsunuz? Ret vermeyeceksin. Ülkenin menfaatleri vatandaşın menfaatlerinin doğrultusundaysa “Hayır” demeyeceksiniz. Sırf siyasi sebeplerden dolayı “Hayır, hayır, hayır.” Yok böyle bir şey.” diye konuşan CHP Milletvekili Özcan PURÇU, Genel Kurul konuşmasını şöyle noktaladı: 
“Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında acı yok, hüzün yok; barış var, sevgi var, mutluluk var. İnanın, emekçiye de, işçiye de, yoksula da, fakire de dokunacak bu Cumhuriyet Halk Partisi. Artık alternatif, tek, sadece Cumhuriyet Halk Partisi. Artık bitti arkadaşlar, herkes de bu gerçeği görsün. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar