9. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başladı

  • Aydın Gazete
  • 19 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Manisa Çolyak ve Organik Beslenme Derneği ile Manisa Girişimciler Derneği’nin organizasyonu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 9. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Kültür Merkezi Lale Salonunda başladı. 3 gün sürecek festival, Tarzan Kemal:
Bir Kentli Hikayesi adlı belgesel film ile başladı.

Film gösteriminin ardından Manisalı tarihçi Bedriye Aksakal söyleşisi gerçekleşti. Aksakal, Manisa Tarzanı’nı katılım sağlayan öğrencilere anlattı. Sürdürülebilir bir yaşamın ancak çeşitlilikle mümkün olacağı
bilinciyle toplumun her kesiminden katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen festival, ilk kez Manisa’da düzenleniyor.


Yaşamı
Anlatan Festival

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından gerçekleştirilen festivalin 19 il ve ilçeden gönüllülerle gerçekleştiğini belirten ve kolektif adına açıklama yapan Suna Bayhan, “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivalini bu yıl 9. kez düzenliyoruz. Daha yaşanabilir bir
dünya hayali, üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hedefiyle ortaya çıktı. Festival ilk kez düzenlendiği 2008 yılından itibaren birçok şehre yayılarak katılımcılara hayatlarında fark yaratmaları için ilham ve güç veren bir buluşma haline geldi” diye konuştu.
Üç gün sürecek festivalde Kültür Merkezi Lale Salonunda belgesel film gösterimleri olacak. Etkinlikler herkese açık ve ücretsiz olacak.


Program
tarihi ve saatleri:

18 Kasım 2016 Cuma Saat: 14.00 – 22.00

19 Kasım 2016 Cumartesi Saat: 10.00 – 22.00

20 Kasım 2016 Pazar Saat:10.00 – 22.00


Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar