Garaj Büyük Fikirlere Gebe

  • Aydın Gazete
  • 17 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

“BÜYÜK FİKİRLER GARAJLARDA DOĞMUŞTUR”

İzmir Amerikan Koleji’nde (ACI) Amazon, Apple, Google, HP gibi birçok dünya devi teknoloji markasının garajlarda ortaya çıkmasından ilham alınarak isimlendirilen, ‘ACI Garage’ kuruldu. Teknoloji laboratuvarlarında öğrenciler; teknoloji tüketicisi olmak yerine, hayallerini tasarlıyor, kodluyor, Motion Capture, Green Box gibi ekipmanları kullanarak geliştiriyor, 3D printerlarla basıyor, kendi filmlerini çekiyor, Tübitak Proje Yarışmaları’na hazırlanıyor, IB deneylerini gerçekleştiriyor ve böylece geleceğin üretimine daha lise yıllarından katkıda bulunmaya başlıyorlar. 

Üniversitelerin teknoloji parklarının liseye uyarlandığı ACI Garage’da; öğrenciler böylece hem ders içi, hem de ders dışı zamanlarda deneyler yapıp öğrenebilecekleri ve hayal ettiklerini ortaya koyabilmek için çalışabilecekleri bir teknoloji laboratuvarına sahip oldular. 

MOLEKÜL MODELLERİ TASARLIYORLAR

ACI Garage adeta bir inovasyon merkezi görevi yapıyor. Kodlama öğrencileri, 3D yazıcı ile tasarımlar ve geometrik modeller oluşturan matematik dersi öğrencileri, atom ve molekül modelleri tasarlayan fen bilimleri öğrencileri, içerik ve program üreten okul içi radyo ve televizyon kulüpleri; ACI Garage’da hayallerini gerçeğe dönüştürmek için hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. 

ACI Bilişim Teknolojileri Müdürü Serpil Bahşişoğlu, “Gelecek planlarımızda ACI Garage’ı sabah erken saatlerden, akşam saatlerine kadar açık tutmak ve öğrencilerin kendilerini daha rahat hissettikleri saatlerde grup olarak çalışmalarını sağlamak da bulunuyor. Garage’ın kullanıcı kitlesini hem öğrenmek isteyen, hem de üretirken tecrübesini paylaşmak isteyen herkes olarak belirledik. ACI öğrencileri, öğretmenleri ve velileri de dahil olmak üzere bu alanda çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz. Özellikle öğrencilerimizin velisiyle beraber oturup, projeler geliştirmesi en büyük hayallerimiz arasında. Üniversitelerle de ortak projeler yapmayı tasarlıyoruz. Garajın kapıları öğrenmek isteyen ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen tüm paydaşlara açık” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar