Kur’an Hafızları, Vatan Muhafızlarını Yâd Edecek

  • Aydın Gazete
  • 17 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

İzmir’de 71 yıldır hafızlık ve İslami ilimler eğitimi veren  Kestanepazarı Kur’an Kursları, 1945 yılından bu yana 5 binin üzerinde hafız yetiştirirken binlerce öğrenciye de Kur’an eğitimi verdi.

Türkiye’nin değişik vilayetlerinden öğrencilerin ücretsiz ve yatılı olarak kalarak Kur’an eğitim ve öğretimi gördüğü Kur’an Kurslarında bu yıl hafızlığını bitiren 57 öğrenci hafızlık merasimine katılacak.

Resisü’l Kurra Vekili Mustafa Demirkan’ın riyasetinde gerçekleşecek merasimde Kestanepazarı mezunu hafızların yanı sıra, ülkemizin önde gelen kurra hafızları Kur’an ziyafeti sunacak.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın da katılacağı merasimle ilgili konuşan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, 15 Temmuz gecesi millet olarak en büyük ihanetlerden birini yaşadığımızı dile getirerek “Bu hain girişimde şehitlik mertebesine ulaşan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Cenab-ı Allah Muhammed Suresi’nin dördüncü ayetinde buyuruyor ki; ‘Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz’ dedi.

Kestanepazarı Kur’an Kursları Hafızlık Merasimi dolayısıyla Kur’an hafızlarının vatan muhafızlarını yâd edeceğini ifade eden Başkan Dayhan, Pazar günü İzmir’den dünyaya yayılacak olan bu manevi coşkuya Kur’an sevdalıları gerek Hisar Camii’ne gelerek  gerekse Kon Tv ve Ege Türk Tv ekranlarından merasimi seyretmelerinin kendilerini onurlandıracağını söyledi.

Hafız Mustafa Efe’nin sunacağı programda İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Kur’an-ı Kerim hocası (Kestanepazarı mezunu) Kurra Hafız Ramazan Pakdil, Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi Hafız Adem Kemaneci, İzmir Balçova Yeşil Camii İmam Hatibi Hafız Ahmet Yüksel, Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Sadık Daştan, Kestanepazarı DEÜ İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Hafız Osman Bostancı ve elli yedi yeni hafızın Kur’an-ı kerim tilavetleri Kon TV, Ege Türk TV ve www.kestanepazari.com aracılığıyla canlı olarak dünyanın her yerinden takip edilebilecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar