Ev Işığı Projesi ile 1 yılda 140 ihtiyaç sahibine ulaşıldı

  • Aydın Gazete
  • 17 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kurumların ve şahısların kullanmaktan vazgeçtiği, kullanılabilir durumdaki beyaz eşya, elektronik eşya, mobilya, mutfak eşyası ve ev tekstili (yorgan battaniye gibi) eşyalarını toplayıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Nazilli Belediyesi gönüllü proje ekibi ihtiyaç sahiplerinin bilgilerini gizli tutarak projeyi sürdürüyor.

İhtiyaç fazlası eşyalarını vermek isteyen vatandaşlar gönüllü proje ekibini bilgilendirmelerinden sonra bu projede görevlendirilen personel eşyaları bulunduğu yerden alıyor. Daha önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahipleri varsa eşyalar doğrudan bu evlere götürülerek teslim ediliyor. Yoksa da eşyalar yeni ihtiyaç sahipleri belirlenene kadar depoda bekletiliyor. İlçede okumaya gelen üniversite öğrencilerine de el uzatan projenin hedefinin kaybolan sosyal ve kültürel değerlerimize sahip çıkmak için dayanışma, yardımlaşma, imece gibi toplumu yüzyıllarca ayakta tutmuş olan kavramları canlı tutulması olduğunu vurgulayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Ev ışığı projesi toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı yaygınlaştırarak, Nazillimizde karşılıklı sorumluluk duygusunun gelişmesi için başlatılmıştır” dedi.

KARŞILIKLI MİNNET DUYGUSU

Proje kapsamında; kullanılabilir durumda, ihtiyaç fazlası olan her türlü ev eşyaları alınarak, ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının sağlandığını ifade eden Alıcık, ” Ev ışığı projemiz Belediyemiz gönüllü personelleri tarafından yürütülmektedir. Ev ışığı projemiz ile duyarlı vatandaşlarımızın ihtiyaç fazlası ve kullanılabilir durumda olan eşyaları evlerinden alınarak, eşyalara ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Proje kapsamında vatandaşlarımız arasında karşılıklı minnet duygusunun oluşumundan öte vicdani ve manevi duyarlılığı güçlendirmektir. Özellikle projenin yürütülmesi aşamasında vatandaşlarımız arasında gizlilik ilkesine riayet edilmesi konusunda hassasiyet gösterilmektedir. Projemizi hayata geçirdiğimiz günden itibaren çok sayıda eve ışık olduk. Bizi bu yolda en çok heyecanlandıran yüzlerdeki gülümsemeye şahitlik etmek oldu. Nazilli Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen “ev ışığı” projesi doğrultusunda kullanılabilir eşyasını vermek isteyen vatandaşların kurumların ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların Nazilli Belediyesi ile iletişime geçmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar