Bu Otopark Bostanlı’ya Nefes Aldıracak

  • Aydın Gazete
  • 15 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

 
ARALIKTA HİZMETE SUNULACAK
Karşıyaka Belediyesi, özellikle Bostanlı’da gün geçtikçe artan otopark sorununa ve kaldırıma yapılan parklara çözüm üretmek için, yaklaşık bir ay önce yeni bir otopark projesi başlattı. Cengiz Kocatoros Sokak ve çevresinin park ihtiyacını bir nebze de olsa karşılaması beklenen proje, 100 araç kapasiteli olarak tasarlandı. Fen İşleri ve Ulaştırma müdürlüklerinin yoğun çalışmaları sonucu tamamlanma aşamasına gelen açık otopark, Aralık ayından itibaren kullanıma açılacak.
 
YENİ OTOPARKLAR DA YAPILACAK
Karşıyakalılar, otoparktan ücretsiz olarak yararlanacak. Belediye ekipleri; Bostanlı, Nergiz, Atakent gibi merkezi mahallelerde yeni otopark çalışmalarını sürdürecek. İmar ve altyapı sorunu olmayan noktalara yeni park yerleri yapılarak hem araç trafiğinin hem de kaldırım işgallerinin en aza indirilmesi sağlanacak.
 
ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Araç yoğunluğunun her geçen gün artması ve otopark ihtiyacı bizi yeni çözümler üretmeye sevk ediyor. İmkanlar dahilinde, imar planlarına uygun noktalara, trafiği ve vatandaşları rahatlatacak şekilde yeni otoparklar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar