24.Bin Üyeli Konfederasyon İzmir’de Toplanacak

  • Aydın Gazete
  • 15 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı
 
Düzenlenecek olan zirve öncesi BASİFED Merkezi’nde düzenlenen toplantıya BASİFED Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman katıldı. Akgerman yaptığı konuşmada zirveye programda herhangi bir değişiklik olmaması halinde Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağını söyledi.
 
Ege ve İzmir için çalışıyoruz
 
Kaya İzmir Thermal Otel’de düzenlenecek olan zirvede, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, Avrupa Yatırım Bankası Türkiye Temsilcisi MassimoD’Eufemia, Londra Borsası Elite Programı İcra Kurulu Başkanı Luca Peyrano gibi ekonomi alanında kendisini kanıtlamış önemli isimlerin yer alacağını ifade eden Akgerman, “Biz BASİFED olarak, İzmir’e daha fazla katma değer sağlamak amacıyla bu tür çalışma ve projelerin bu kentte hayata geçmesi için çalışıyoruz. Ege’nin incisi İzmir’in bir liman kenti olması ve Avrupa’ya coğrafi yakınlığından dolayı ticaret hacminin daha fazla artması için tüm iş dünyasını bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Biz güçlerimizi tek çatı altında birleştirip ülkemizin ekonomisi için ne yapılması gerekiyorsa hepsini yapmak istiyoruz. Ekonomik ve politik açıdan yaşadığımız zorlukların üstesinden gelmek için birlik olmaktan başka şansımız yok” dedi.
 
 Türkiye için elimizi taşın altına koymalıyız
 
Üretimde katma değeri artırmak ve iş hacmini genişleterek Ege’nin işleyen dinamosunu İzmir’i daha iyi yerlere taşımak için herkesin elini taşın altına koymak zorunda olduğunu sözlerine ekleyen Akgerman, “Bu sebeple, TÜRKONFED 20. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, ekonomimiz ve işadamlarımınız yapacağı ikili görüşmeler açısından büyük önem arz ediyor. 18 Kasım Cuma günü, Ticaret Köprüsü kayıt işlemleri ile saat 13:00’da başlayacak. İlk gün üyeler arası ikili iş görüşmeleri oturumu yapılacak ve federasyon ve dernek başkanlarının siyasi ve ekonomik gündeme yönelik değerlendirmeleri konuşulacaktır.
Ayrıca, etkinliğin ilk günü Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın konuk konuşmacı olarak yer alacak ve TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Pelin Yenigün Dilek üyelere bir sunum gerçekleştirecek. Zirvede, global oyuncu olarak aile şirketlerinin durumları da masaya yatırılacak. Türkiye’nin önemli aile şirketlerinden İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci ve Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar da Aile şirketlerindeki kurumsallaşmanın öyküsünü bize anlatacaklar. Aile şirketlerinin halka açılırken dikkat etmesi gereken konular işlenecek; aile üyelerinin işte devamlılığı ve şirketlerin sürdürülebilirliği arasındaki denge tartışılacak” diye konuştu.
 
TÜRKONFED:
Çatısı altında 24 federasyon ve 186 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan TÜRKONFED, üye tabanı ile toplam (enerji dışı) dış ticaretin yüzde 83’unu, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yaklaşık yüzde 55’ini sağlamaktadır. İstanbul, Batı Anadolu, Marmara ve İç Anadolu, Trakya, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Orta Anadolu, Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Güney Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz, Güney Marmara, Çukurova, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Güneydoğu, Zafer, Doğu, Serhat, Dicle ve Fırat Sanayici ve İşadamları Federasyonu’nun yanı sıra Sektörel Dernekler Federasyonu, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu da TÜRKONFED üyeleridir. TÜRKONFED, Avrupalı KOBİ’lerin çatı örgütü olan ve 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden Avrupa Esnaf, Sanatkâr ve KOBİ Birliği (UEAPME) üyesidir. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar