ADÜ Hastanesi Büyüyor

  • Aydın Gazete
  • 15 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

 

Aköz, “Yönetim olarak kalite çalışmasına önem veriyoruz çünkü hem çalışanlarımız hem hastalarımız için kalitemizin artması gerekiyor. Hastane olarak 2 yıl önce Sağlık Bakanlığı Kalite standartlarına tabi olacağımızı kabul ettik. Sağlık Bakanlığı Kalite Standartları mevcut kalite ölçekleri arasında en zorlularından bir tanesidir.Yönetim olarak gelecek planlamalarımızı bu standartlara göre yapmaya özen gösteriyoruz. “Çalışma amaçlarımızı, hedeflerimizi ve ilkelerimizi belirledik. Adil olma, liyakata dikkat etme, güvenilir olma, bir kalite felsefesi oluşturma ve planlama yaparak çalışma ilkeleri içerisinde çalışmaya karar verdik.” diyerek yapılanlar hakkında bilgi verdi. 

 

Kalite çalışmaları çerçevesinde; tüm kliniklerde, polikliniklerde, hastane girişinden itibaren revizyonlar yapmayı planladıklarını belirten Aköz, “Hastanenin dış görünümü ve iç görünümü ile ilgili bir mimar desteğiyle beraber çalışmak istiyoruz. Bunun görüşmelerini yaptık ve bir komisyon kurduk. İç ve dış cephe hastanedeki iyileştirmeler için, yapılandırmalar için bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. 

Doç. Dr. Ayhan Aköz, Psikiyatri servisindeki yapılanmanın tamamlandığını, 13 yataklı servisin yatak sayısının 60 yatağa çıkarıldığını, Yara Bakım Ünitesinin ve Uyku Ünitesinin tamamlanarak faaliyete başladığını belirterek, “Organ nakli için ruhsat başvurumuzu yaptık, Organ Nakli Merkezimizi de açmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi ve hastanemiz ek binadaki bütün lavaboların değişiminin sağlandığını ve Anabilim Dallarını tanıtacak şekilde isimliklerinin yapıldığını aktardı. 

 

Doğalgaz bağlantısı sağlanarak, 3 Ekim 2016 tarihi itibariyle doğalgaz kullanımının başlandığını belirten Aköz,  “Laboratuarlarımıza ruhsat almak için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini söyledi. Özellikle Patoloji bölümünü büyütüyoruz, yeni alanlar açıyoruz. Merkezi laboratuarın da planlanan çalışmalar arasında olduğunu bununla ilgili olarak görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Aköz, yeni binanın da devam eden bir süreç olduğunu ve temel atmasının başlandığını belirtti ve “Hastanemizde şuan da tüm yataklarımız, Yoğun Bakım yatakları dahil dolu ve yatak sayısını artırabilmek ve hastalarımıza daha iyi hizmet sunabilmek için yeni binanın biran önce bitmesi gerekiyor ve bunun için çalışmalarımıza hız verdik, 1,5 yıl içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz” sözleriyle yapımı devam eden bina hakkında bilgi verdi. 

 

Doç. Dr. Ayhan Aköz, Bilgi İşlem biriminin tekrar düzenlendiğini, hastanemizin bölüm ve kliniklerinin ihtiyaçlarına göre bilgi işlemin sürekli gelişmekte olduğunu vurguladı ve “MİA programını iyileştirmeye çalışıyoruz dedi Arşiv konusunda devam eden bir çalışmamız var. Hem elektronik olarak hem de fiziksel olarak hastane evraklarını arşivlemede yeni bir sisteme geçmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuşarak yeni arşiv çalışması hakkında bilgi verdi. 

 

Yoğun Bakım dönüşümlerinin 2 hafta içinde tamamlanacağı müjdesini veren Aköz, “Hastanemizdeki birçok 2. basamak yoğun bakımı, 3. basamak yoğun bakım haline getireceğiz. Bunun da bize hem hasta bakım kalitesinde hem de maddi gelir olarak ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Aköz, Hastanemizde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasına, “ Çalışmalarımız devam edecek. Amacımız, Aydın halkına en iyi hizmeti verirken, tüm personelimizin de memnuniyetini artırmaktır.” sözleriyle son verdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar