Buca’da Spora Engel Yok

  • Aydın Gazete
  • 14 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı
Zihinsel engelli çocuklara tenis eğitimi
 
Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Hüseyin Avni Ateşoğlu İlkokulu özel eğitim sınıflarında öğrenim gören zihinsel engelli, otizmli ve down sendromlu öğrenciye tenis kursu açtı. 
Down sendromlu ve Otistik çocukların spor eğitimiyle birçok şeyi başarıp, takıntılı davranışlarından vazgeçtikleri yönünde yapılan bilimsel çalışmaların ışığında ücretsiz tenis kursu açan Buca Belediyesi, 15 öğrenciyle eğitimlere başladı. Her hafta 1 saat tenis dersi verilen öğrenciler 7 ay boyunca eğitim alacak.
Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Tenis kortlarında verilen tenis kursunda profesyonel eğitmenlerden eğitim alan özel öğrenciler tenis sporu sayesinde sosyalleşirken, fiziksel güç ve enerjilerini sağlıklı kullanma yolunu öğreniyor.
Hayatlarında ilk kez raketle ve filelerle tanışan zihinsel engelli öğrenciler heyecanla gösterilen hareketleri yapabilmek için yoğun çaba sarf ederken, kendilerine bu imkanı sağlayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkürlerini de dile getirmeyi unutmadı. Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar