Doğaltaşçılar Türkiye’nin İmajını Güçlendirecek

  • Aydın Gazete
  • 14 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Ege Maden İhracatçıları Birliği, ilerleyen günlerde İtalya ve Çin’de Türkiye’nin imajını güçlendirecek adımlar atacak.

27 Kasım – 02 Aralık 2016 tarihleri arasında İtalya’ya yönelik bir “Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu” yapma kararı alan Ege Maden İhracatçıları Birliği, 6-9 Mart 2017 tarihleri arasında Türkiye Milli Katılım Organizasyonu’nu üstlendiği Çin’deki Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Türkiye standını ziyaret edecek alıcılar arasından yapacağı seçimle 100 ithalatçıyı, 22-25 Mart 2017 tarihlerinde İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı sırasında İzmir’de ağırlayacak.

Ege Maden İhracatçıları Birliği, Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda gerçekleştirilecek organizasyonda İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZFAŞ Fuarcılık A.Ş. ile işbirliği yapacak. Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, 2017 yılında 3061 metrekarelik Türkiye pavyonunda 64 firma ile yerlerini alacaklarını anlatan Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, Xiamen Fuar alanında bilbordlarda, Türkiye standının girişinde İzmir Marble Fuarı daveti için duyurular yapacaklarını, kayıt desklerini ise; Türkiye standının en uç noktalarına yerleştirerek alıcıların Türkiye standının tümünü gezmelerini de sağlayacaklarını belirtti.

Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı sırasında Türkiye standını ziyaret eden ve Türkiye ile iş yapma potansiyeli yüksek olan 100 ithalatçıyı İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı sırasında İZFAŞ ile işbirliğinde İzmir’de ağırlayacaklarını dile getiren Kaya, “Türkiye getireceğimiz ithalatçıların uçak ve konaklama masraflarının büyük bölümünü üstlenerek, bu projemize destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu ve İZFAŞ yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Bu sayede hem Marble Fuarı’na daha fazla alıcının gelmesini sağlamış olacağız, hem de doğaltaş ihracatımızda Türkiye’nin en büyük ihraç pazarı Çin’deki konumumuzu güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Doğaltaş ihracatçıları İtalya’ya çıkartma yapacak

Türk doğaltaş sektöründe işlenmiş ürün ihracatının payını arttırmaya çalışan Ege Maden İhracatçıları Birliği, doğaltaş sektöründe uç ürün olarak tanımlanan işlenmiş ürün üretim ve ihracatında lider ülke konumundaki İtalya’ya 27 Kasım – 2 Aralık 2016 tarihleri arasında”Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu” gerçekleştirecek. İzmir İtalyan Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenecek organizasyonda, 20 kişilik heyet Carrara Ticaret Odası’nı, İtalya’nın Toskana bölgesinde sivil toplum kuruluşlarını, doğaltaş ile ilgili Ar-Ge ve inovasyon merkezlerini ve tasarım ofislerini ziyaret edecek.

İtalyan meslektaşlarıyla ikili iş görüşmeleri de yapacakları bilgisini veren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, “İtalyan meslektaşlarımıza; Türkiye 15 Temmuz öncesinde nasıl ticari bir partner ise, 15 Temmuz sonrasında da bu özelliğinin devam ettiğini dile getirmeye gidiyoruz. Ekmeğini taştan kazanan doğaltaş sektörünün temsilcileri olarak ’İnadına ihracat, inadına üretim’ sloganıyla Türkiye’nin hem ihracatını, hem de imajını güçlendirmek için çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar