Bireysel Emeklilikteki %25 Katkı Kaçırılmamalı

  • Aydın Gazete
  • 13 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

PALANDÖKEN: -“DEVLETİN TASARRUFA VERDİĞİ PAYI KİMSE KAÇIRMASIN”

-“ESNAF İŞSİZLİK FONU ULUSAL TASARRUF ORANINI ARTIRACAK”

“TASARRUF ORANIMIZ YÜZDE 25’LERDEN YÜZDE 15’LERE DÜŞTÜ”

“AVM’LERDEKİ UZAKDOĞU MENŞELİ ÜRÜNLERE OLAN TALEP HEM CARİ AÇIĞI HEM DE TASARRUF AÇIĞINI ARTIRIYOR”

 

-“İTHAL ÜRÜNLERE TALEP ARTTIKÇA TASARRUF AÇIĞI ARTIYOR”

Geçmiş yıllarda yüzde 25’lere kadar yükselen tasarruf oranının son yıllarda yüzde 14-15 seviyelerine kadar düştüğünün altını çizen Bendevi Palandöken, “İthal ürünlere olan talep hem cari açığı hem de tasarruf açığını artırıyor. Özellikle bir tüketim merkezi haline gelen AVM’lerdeki uzak doğu menşeli ürünlere olan talep arttıkça hem cari açığımız hem de tasarruf açığımız artıyor. Toplum olarak bu tür ürünlere olan tüketimimizi azaltarak daha çok tasarruf etmeliyiz” diye konuştu.

-“TASARRUFA VERİLEN YÜZDE 25 LİK PAY BÜYÜK KAZANÇ”

Son yıllarda tasarruf oranlarını artırabilmek için çok sayıda çalışma yapıldığını ifade eden Palandöken, “Bireysel emeklilik sisteminde devletin yüzde 25 oranındaki katkısı, devlet tarafından verilen çok büyük bir destektir. Faizler düşerken hiçbir riski olmayan bir fona devlet tarafından verilen yüzde 25 oranındaki katkı payı vatandaşlarımız için büyük bir kazançtır ve çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Diğer taraftan esnafımız için üzerinde çalıştığımız işsizlik fonu da tasarruf oranına artırmaya büyük katkı sağlayacaktır. Umarım bu oranı önümüzdeki yıllarda yeniden yüzde 20 seviyelerine yükseltebiliriz. Unutmayalım ki tasarruf olmazsa yatırım da olmaz” sözlerine yer verdi.

Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili tüm sorularınız ve katılım için 0 256 513 01 01 arayarak uzman bes personellerimizle iletişime geçebilirsiniz.
.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar