Okt Traıler Sektör Basınını Ağırladı

  • Aydın Gazete
  • 11 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

OKT Trailer, Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan, Çiftlik Araçları ve Yem İhtisas Fuarı kapsamında Kuşadası’nda gerçekleştirilen Yeni Nesil Süt Tankeri basın lansmanında sektör basınını bir araya getirdi.
Lansman sonrası Kuşadası İskele Restoran’ da düzenlenen akşam yemeğine OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, Genel Müdürü Hakan Maraş, Yönetim Kurulu Üyesi ve Satınalma Müdürü Fatih Maraş, Genel Sekreter Serinay Özlü, Satış Pazarlama Müdürü Murat Bakırcı ile Yeni Nesil Süt Tankeri’ni satın alan Avcı Tarım firma sahibi Ali Rıza Avcı ve Canlı Hayvan Taşıma Aracını firmasına kazandırdığı günden bu yana kazancını ikiye katladığını ifade eden Boran Hayvancılık firma sahibi Selim Boran katıldı.
OKT’nin tarım ve hayvancılık sektörüne hizmet eden ürünlerine özgü avantajları kullanıcılarının ağzından da dinleyen basın temsilcileri, yöresel lezzetlerinde tattırıldığı keyifli bir akşam geçirdi. Program, Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi OKT fabrikalarında gerçekleştirilen üretim gezisi ile devam etti. Genel Müdür Hakan Maraş’ın ev sahipliğini yaptığı gezi boyunca OKT’nin kurumsal faaliyetleri, yönetim sistemleri, uyguladığı teknolojiler ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri tüm detayları ile anlatıldı.
OKT Kuruluş bilgileri, organizasyon yapısı, şirket tarihsel gelişimi, faaliyetleri, ürün grupları ve sektöre kazandırdığı ilkler Genel Sekreter Serinay Özlü, OKT Hammadde girişinden ürün teslimatına ve hatta teslimat sonrasını da kapsayan kalite süreçleri, onaylı üst yapıcı talimatları ve homologasyon kapsamında uygulanan kontrolleri Kalite Güvence Koordinatörü Hatice Gözmeral Saçıkara, OKT’ de gerçekleştirilen tüm süreçlerin ERP ile yönetilmesi ve izlenmesi hakkındaki uygulamalar OKT ERP Sunumu Proje Sorumlusu Mehmet Öner tarafından gerçekleştirildi.
Fabrika üretim gezisi programı kapsamında Üretim Planlama Mühendisi Özgür Karcı, yaptığı açıklamada; “Kaynaklı otomasyon hatlarında üretim teknolojilerini her geçen gün yenileyen OKT, tüm üretim proseslerinde kullanılan, iş güvenliği ve çalışan verimliliğini artıran, donanım ve fikstürlerini de kendisi üretmektedir. Geri dönüşüm politikaları ile hareket eden OKT, üretim artıklarını değerlendirerek yine ürünlerinde kullanılmak üzere faydalı parçalar imal ediyor. Korozyon ve kopmaları önleyen alüminyum, çamurluk bağlantı braketi, tanker şoförlerine büyük kolaylık sağlayan Pnömatik Hortum Makarası bunlardan bazıları. Kontrol ve üretim süreçlerinde gerçekleştirilen tahribatsız muayeneler, OKT Laboratuvar Sorumlusu Özgür Albaş tarafından raporlanmakta. Yine ölçüm cihazlarının kalibrasyonları da periyodik olarak laboratuvar kapsamında yapılmaktadır. Yetkilendirilmiş Araç ve Üst Yapı Muayene Merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren OKT Servis, OKT ve diğer üretici markalara ait tankların ara/periyodik/istisnai ve Araç ADR Uygunluk(T9) kontrollerini TSE Uzman nezaretinde gerçekleştirmektedir. 2015 yılında 300 adet tank muayenesi ve Araç ADR Uygunluk kontrolü gerçekleştirdik’’ dedi.
Teslim alınan müşteri araçlarının korunmasına yönelik uygulamalar hakkında bilgi veren PDI Sorumlusu İsa Gezer de, diğer süreçlerde olduğu gibi CANIAS ERP sistemi ile kayıt altına alınan ve güvenlik kameraları ile izlenen müşteri araçlarının onaylı üst yapıcı talimatlarına da uygun olarak kontrol edildiğini ve korunduğunu söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar