Okullararası Karşılaşmalar Başladı

  • Aydın Gazete
  • 9 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

2016 – 2017 Okul Sporları Sezonuna takım sporlarından basketbola 115 okul, futsala 165 okul, futbola 152 okul, hentbola 54 okul ve voleybola 176 okul takımı katıldı.

Sezonun ilk müsabakaları tepeden tırnağa yenilenen Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynandı.Tepeden tırnağa yenilenerek yeni görünümüne kavuşan Mimar Sinan Spor Salonunda 08 Kasım 2016 tarihinde Genç Kızlar A Voleybol kategorisinde müsabakalar oynandı. İlk olarak Koçarlı Mustafa Kezban Küçükoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Kocatürk Sağlık Meslek Lisesini 3-2 yenerek turnuvadaki ilk galibiyetini aldı.

Ardından oynanması planlanan Çine 70. Yıl Anadolu Lisesi ile Adnan Menderes Anadolu Lisesi voleybol müsabakasına Çine 70.Yıl Anadolu Lisesi maça gelmediği için hükmen Adnan Menderes Lisesi müsabakayı 3-0 kazandı. Mimar Sinan Spor Salonunda aynı gün oynanan diğer maçlarda ise Aydın Lisesi İncirliova Anadolu Lisesini 3-0, Sosyal Bilimler Lisesi Özel Fen Bilimleri Temel Lisesini 3-0 mağlup etmeyi başardı.

2016 – 2017 Okul Sporları Sezonunun tüm spor branşlarındaki müsabakaların güncel fikstür takibi için Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün resmi web sitesi olan www.aydin.gsb.gov.tr adresinden Okul Sporları bölümünün Fikstürler kısmından takip edilebilecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar