Aydın’da Geçen Ay 24 Tüketicinin Sorunu Çözüldü

  • Aydın Gazete
  • 11 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde yapılan çalışmalarda 27 tüketici sorununun çözüldüğü belirtildi.
Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenen yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer il veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.
Aydın’da geçen Kasım ayı içerisinde Ticaret İl Müdürlüğüne ulaşan tüketici şikâyetlerinin sayısı 30 adet olarak gerçekleşti. Bu şikâyetlerin 17’si çeşitli bankacılık hizmetleri, 12’si ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 5 adet cep telefonu, 2’şer adet bilgisayar ve mobilya, 1’er adet buzdolabı ve devre tatil sözleşmesi ile 1 adet işyeri dışında kurulan sözleşmeden oluştu.
İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca Kasım ayı içinde 11 Kasım 2015 ve 25 Kasım 2015 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 15’i tüketici lehine, 6’sı tüketici aleyhine ve 3’ü bilirkişi ataması olmak üzere toplam 24 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar