Ömer Halisdemir Adına Şiir Yarışması Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 8 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Şehit Ömer Halisdemir şiir yarışmasına Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay ve Yönetimi, Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Mutlu ve yönetimi, Kamu-Sen Uşak İl Başkanı Mehmet Özkuk, Ülkücü İşçiler Derneği Uşak Şube Başkanı Şerif Keskin ve vatandaşlar katıldı.
Program öncesinde katılımcıların salonu doldurması birlikte 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan dehşet dolu dakikalar adlı film gösterildi. Program daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile devam etti. 
“GELECEĞİN GÜÇLÜ TÜRKİYE’SİNİ BİZLER OLUŞTURACAĞIZ”
Açılış konuşmasını yapan Uşak Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi Başkanı İsmail Kaya, “Ülkü Ocakları Ortaöğretim Teşkilatı demek, Türkiye’nin geleceği demektir. Malazgirt’te Alparslan, istanbul’da Fatih Sultan Mehmet Han, Çegan tepesinde Enver Paşa, İzmir’de Hasan Tahsin, Samsun’da, Erzurum’da, Ankara’da Mustafa Kemal, tabutluklarda Başbuğ Türkeş, zindanlarda Yazıcıoğlu, darağacında Pehlivanoğlu, Kampüste Çakıroğlu, İlimde Aziz Sancar ve Özel Kuvvetler komutanlığında 30 kurşuna göğsünü gere gere yürüyen Ömer Halisdemir demektir! Amacımız ve gayemiz, geleceğimizin güçlü Türkiye’sinin temellerini oluşturan Türk gençliğine bu bilinci aşılayıp, uygulamaya geçirmektir. Geleceğin güçlü Türkiye’sini oluşturacak bizlerden dualarınızı esirgemeyiniz” dedi. 
“ÜLKÜ OCAKLARININ SAFI DEVLETİNİN VE MİLLETİNİN YANIDIR”
15 Temmuz kahramanlarından bir tanesinin de Şehit Ömer Halisdemir olduğunu belirten Uşak Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Mutlu,  “Şehidimiz Ömer Halisdemir vatanı yaşatmak için kendini canından cananından vazgeçmiş vatan Sağ olsun diyerek şehadet şerbetini kana kana  içmiştir. Ay yıldızlı bayrağımıza rengini veren binlerce şehit kanına bir de Ömer Halisdemir’in kanı eklenmiştir.  Dolayısıyla topraklarımız, vatan toprağı olmayı fazlasıyla haketmiştir. Ülkü ocakları olarak şunu da net bir şekilde ifade etmek isterim ki böyle vatan hainlerinin ortaya çıktığı her ortamda Ülkü ocaklarının safı devletinin ve milletinin yanı, alçakların ve  hainlerin tam karşısıdır. Vatan ve millet sevdalıları dostumuz bölücüler ve vatan hainleri ise hasmımızdır” dedi.
“VATANIN GERÇEK SAHİPLERİ ÜLKÜCÜLERDİR”
15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi bundan sonra da vatanın gerçek sahipleri ülkücüler olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, “Vatan sahipleri ülkücülerdir. 15 Temmuz darbe girişiminde vatan hainlerine karşı ülkücüler sokaklara inerek milletine ve devletine sahip çıkmıştır. Ömer Halisdemirler bu salondadır.  Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ülkenin bekası söz konusu olduğunda ülkücüler üzerlerine düşeni yapacaklardır” dedi.
Konuşmaların ardından sunucu Sezgin Alkan’ın “Kahramanlık” şiirinin okumasıyla salonda katılımcılar Ömer Halisdemir adlı şiiri okudu. Program daha sonra “Şehit Ömer Halisdemir’in” biyografisinin okunmasıyla ve 80 öncesi Uşak’ta Şehit edilen Ülkücü Şehitlerin belgesi izletilerek devam etti.
Yarışmada dereceye giren isimleri Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.Talip Yıldırım, Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Meriç Güven, Türkçe Öğretmeni Sadiye Özdemir ve Araştırmacı Yazar Mehmet Sezai Keyvanoğlu belirledi. 
Yarışmada dereceye giren isimler ise şu şekilde; 
“Üçüncü TUPRAG Anadolu İmam Hatip Lisesinden “Son Bir Adım” adlı şiiri ile Hanife Güven, İkinci İzzettin Çalışlar Anadolu Lisesinden “Uğursu Gecede Bir Kahraman” adlı şiiri ile Muhammet Fâtih Kara, Birinci Banaz Şehit Rıfat Gündüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden “Benim Adım Ömer”  adlı şiiri ile Yaşar Görkem Yılmaz…”   
Yarışmada mansiyon ve özel ödüllere layık görülen yarışmacılar ise şu şekilde; 
“Ruhun Yaşatacak” adlı şiiri ile Umut Eşenli, “Ömer’in Destanı” adlı şiiri ile Yaşar Çakaloz, “Ömer Abim” adlı şiiri ile Murat Özer…”
Program şiirlerin okunması ve ödül takdimiyle sona erdi. 
Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar