Ritim Bozukluğu Hayatınızı Riske Sokar mı?

  • Aydın Gazete
  • 7 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Prof. Dr. Sedat Köse ve ekibinin yaptığı araştırmalar dikkate alındığında bu sorunun kısa sürede eski haline dönmesi mümkün görünüyor.

 

Tehlikeli durumların oluşmaması ve insan hayatının riske edilmemesi adına kalp çarpıntısı sorunuyla karşılaşanların mutlaka uzman bir hekimden görüş alması önerilmektedir. Sevinç, heyecan, hüzün ve korkuların kalp çarpıntısına neden olabileceği ve ortam sakinleştiği zaman yaşanan sorunun eski haline döndüğü de bilinmektedir. Sayılan ruh durumlarının görülmediği zamanlarda da meydana gelen ve düzenli olarak dikkatinizi çeken durumlarda mutlaka bir kalp doktoruna görünmek gerekmektedir. Çarpıntı esnasında vücutta oluşan değişikliklerin iyi bir şekilde tanınması sorunun daha rahat teşhis edilmesini sağlayacaktır.

 

Uzun Süren Çarpıntı AtaklarıÇarpıntılar çoğu kez bedenin sesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok yoğun çalışan, alkol ve sigara tüketimi fazla olan kişilerde çarpıntı sorunu normale oranla daha fazla yaşanabilmektedir. Kalpte yaşanan sorunlardan bir diğeri ise kalp ritim bozukluğu dur. Aniden gerçekleşen bir kalp krizi sonrası, kalp dokusundaki bozukluklar nedeniyle ve belli başlı ilaç tipleri ritim bozukluğuna neden olabilmektedir. Geçici görme kaybının da eşlik ettiği ritim bozukluğu sorunlarında vakit kaybetmeden Prof. Dr. Sedat Köse’nin vermiş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Kalbin yerinden çıkacakmış gibi hissedilmesi sorunun ciddi olduğunu gösteren en temel özelliklerden biri olarak sayılabilir. Ritim Bozukluğu Riski Altında Olan KişilerBelli başlı sebepleri değiştirilemeyecek etkilere sahiptir. Bu sebepler kalp ritmi için ortam hazırlarken bu kişilerin kendilerini bilmesi ve düzenli olarak kontrollerden geçirilmesi ise son derece önemli olacaktır.

 

İlerleyen yaştaki kadınlar, ailesinde ritim bozukluğu öyküsü bulunanlar, kalp ve damar tıkanıklığı ile mücadele edenler, kalp kapakçığında sorun olanlar, aşırı şekilde çay, kahve, alkol ve sigara tüketenler riskli gruba girmektedir. Her yaş insanda görülebilen sorun yeri geldiğinde ciddi hayati risklerin oluşmasına neden olabilmektedir. Merkezimizde uygulanan EKF, efor testi, EPS gibi ileri tanı teknikleri sayesinde sorun kısa süre içinde belirlenebilir ve gereken en uygun tedavi ile erken teşhisin öneminden yararlanılabilir.Kalp çarpıntısı ve kalp ritim bozukluğu altındaki riskli gurup nasıl bir tedavi uygulanmalı?Kateter ablasyon tedavi tıp dünyasının son dönemlerde ilerlemesi üzerinde oldukça tercik edilen bir tedavi şekli haline gelmiştir. Sorunlu bölge yakılarak ablasyon bölgesi tedavi edilebilmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar