SÖKE’Lİ DOĞASEVERLER URLAYA GİTTİ

  • Aydın Gazete
  • 9 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı
Söke Dağcılık ve Doğasporları Klübü Başkanı Adem Gümüşsu haftasonu yaptıkları Urla gezisini değerlendirdi. Gümüşsü gezi ile ilgili şunları söyledi;

08 Kasım 2015 günü Söke ‘den hareket edip 80 kişilik Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü(SÖDOSK) gönüllüsü ile İzmir’in insan eli ile bozulmamış doğa harikası Urla Demirci Köyden başlayıp Altınköy koyunda noktaladığımız yürüyüş yine her zamanki gibi anlatılmaz yaşanır türdendi. 

Yürüyüşe başlamadan , yaklaşan 10 Kasım Atamızı kaybetmemizin anısına, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını , iki gün öncen doğada doğaseverler ile saygı ile andık ve Atamızın anısına saygı duruşunda bulunduktan sonra betonlaşmamış , araç yolunun bile yeterince olmadığı tamamen doğal bir ortamda , Urla’nın pırıl pırıl denizini gören koylarda yürüdük. Yürüyüş sonunda ateşlerimizi yakıp mangallarımızı keyif içinde yaparken , bu gibi faaliyetler için hazırlandığımız Halkoyunları gösterisini arkadaşlarımıza sunmak için sabırsızlık ile beklerken bizi izlemek isteyen arkadaşların bizden daha sabırsız olduğunu gelen talepler neticesinde anladık. 

Halkoyunları ekibimizin mükemmel uyum ile yaptıkları sunumu hem SÖDOSK doğa severleri hem de Yörük Aile Çay Bahçesi misafir ve çalışanları keyif ile izledi . Halkoyunları ekibimizin sergilediği Harmandalı , Zeybek oyunları aldığı alkışlar ile ortaya koyduğu başarıyı tescilliyordu. Urla merkezine uğrayıp kısa bir gezi yaptıktan sonra dönüş yoluna koyulmuşken, enerji dolu ve enerjilerinden dolayı araca sığmayan arkadaşlarımızın talepleri ile üç araç dolusu doğasever hep beraber yol kenarında halay çekip yöresel oyunlar oynadık.Yorgun olmalarına rağmen arkadaşlarımızın , dolu dolu geçen günden sonra memnuniyetleri yüzlerinden ve ettikleri teşekkürlerden belli oluyordu. 

SÖDOSK olarak yaşadığımız yerin kültürünü ,civar il ve ilçelere yaymaya devam ettiğimiz yine güzel bir faaliyette aile üyelerimizin , aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza gösterdiği sıcaklık ve misafirperverliği sayesinde, aramıza yeni katılanların da bizlere uyumları neticesinde hep beraber büyük mutluluk yaşadık. Günden güne büyüyor olmanın haklı gururunu hep beraber bizlere yaşatan tüm dostlarımıza ve bu faaliyete katılan bütün doğaseverlere çok teşekkür ederi

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar