Utanmadınız mı? Yazıklar Olsun

  • Aydın Gazete
  • 3 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Fethiye’de kamu alanlarının paylaşımında Fethiye Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan çekişme, Fethiye İskelesi’nin işletmesinin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesiyle yeni bir boyut kazandı.

Mahkeme süreci sonrası iskelenin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine yönelik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan gelen yazı, iki belediye arasında gerginliği hat safhaya çıkardı. Duruma tepki gösteren Fethiye Belediyesi, iskele girişine ‘İşte tapumuz! Bunu da mahkemeye vererek almaya utanmadınız mı? Yazıklar olsun’ yazılı afiş astı. Afişte ayrıca iskelenin Fethiye Belediyesi’ne ait olduğunu gösteren ve 1958 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile Başbakan Adnan Menderes tarafından imzalanan belgede yer aldı.

Başkan SAATCI’dan açıklama;

Konuya ilişkin açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Demokrat Parti’li Behçet SAATCI, 

“Tapumuzu astık. Bize 3 Kasım’da teslim edeceksiniz’ diye, bakanlıktan yazı geldi. Biz o gün devir teslim töreninde saygıdeğer Fethiyelileri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu talep edilmeseydi alınmazdı. Zaten mahkeme kararıyla alındığı için talepte zorlama çok net bir biçimde görüldü. ‘Yasa gereği biz burayı almak zorundayız denilebilir mi’ denilir. Ama yasa gereği olmadığı, mahkeme kararıyla olduğundan bellidir. 1958 yılında rahmetli Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile Adnan Menderes tarafından Fethiye Belediyesi’ne verilen iskelenin, bir yasanın arkasına sığınarak Fethiyelilerden kopartılması ve kopartılırken de parti rozetinden dolayı ses çıkarılmamasının affının olmayacağını saygıdeğer Fethiyeliler benden çok daha iyi bilir. Parti rozetini Fethiye çıkarlarına değiştirenler, yarın Muğla’da büyükşehrin siyasal partisi değiştiği zaman ne diyeceklerini kendi vicdanlarına bırakıyorum” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar