Corci Adasına En Çok Mavi Yakışır

  • Aydın Gazete
  • 2 Kasım 2016
  • Yorumlar Kapalı

Dikili’de dalgıçlardan farkındalık temizliği

 Dikili Belediyesi’nin öncülüğünde Çandarlı Derin Dalış Merkezi koordinesinde 15 dalgıç tarafında  deniz ve kıyı temizliğinde farkındalık yaratmak için Corci Adası kıyılarında kıyı ve su altı temizliği gerçekleştirdi. Etkinlikte dalgıçlar denizden araç lastikleri, metal parçaları, ahşap atıkları, eski balıkçı ağları, halatlar ile cam ve pet şişelerinin de olduğu 1 kamyon dolusu atığı denizden çıkartarak, belediye ekiplerince bertaraf edilmesi sağlandı. 

 

Corci Adasına En Çok Mavi Yakışır

“Temiz Çevre, Temiz Deniz, Temiz Dikili” temasıyla Denizköy Mahallesi açıklarında bulanan Corci Adası sahillerinde düzenlenen su altı ve kıyı temizliği etkinliğine 15 profesyonel yanı sıra Meclis Üyesi Ahmet Canseven, Çandarlı Hizmet Birimi Sorumlusu Ali Turgut, Çandarlı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim Çamdibi, Çandarlı Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Üst Çavuş Hüseyin Karlangıç, Jandarma Kıdemli Çavuş Niyazi Erkoç, Çevre Mühendisi Seray Bozkaya ile Çandarlı Derin Dalış Merkezi yöneticisi Sırrı Özşen katıldı. 

 

“Çocuklarımıza Aydınlık ve Temiz Bir Gelecek Bırakmak İstiyoruz”

Etkinlikle ilgili konuşan Dikili Belediyesi Çandarlı Hizmet Birimi Sorumlusu Ali Turgut, böyle anlamlı projeyi tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,  Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un öncülüğünde ilçe sınırlarında ve sahillerinde temiz bir çevre için farklı ve yeni projeler üretmeye devam edeceklerini vurguladı. Turgut, “Gerçekleştirdiğimiz program kapsamında çevre konusunda bilgilendiren çalışmalar yaptığımız gibi farkındalık yaratan etkinliklerimizle de temiz deniz, temiz çevre duyarlılığını anlatarak çocuklarımıza aydınlık ve temiz bir gelecek bırakma amacına katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

“Durmadan Yorulmadan Çalışacağız”

Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Çevre Mühendisi Seray Bozkaya da gerçekleştirilen etkinlikteki en önemli amacın insan faktörünün çevrenin kirletilmesinde ne kadar etkili olduğunu göstermek olduğunu belirtti. Bozkaya, “Bugün denizden çıkartılan atıklarla gördük ki, insanlar dikkatsiz davrandığında çevre büyük zarar görebiliyor. Çevrenin kirletilmesini engelleme de en önemli etken yasaklar değil, insanlarımızın bilinçlendirilmesidir. Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak dün olduğu gibi, bugünde, yarında geleceğimizi korumak için durmadan, yorulmadan, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar