Foça’nın Sporcu Ordusu

  • Aydın Gazete
  • 31 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Takımlar erkeklerde Foça Belediyespor , kızlarda da Ekiz Yumurta Foça olarak İzmir Altyapı Basketbol liglerinde maçlara çıkacaklar. 8 ila 16 yaşları arasında erkeklerde 26 , kızlarda 36 , toplamda 62 lisanslı oyuncu ile Altyapı Basketbol takımları Foça’yı  temsil edecek.

Foça Belediyesi , ayrıca basketbol spor okulları vasıtası ile de Foçalı çocuklara ücretsiz olarak spor yapma imkanı sunuyor.  Foça , Yeni Foça ve Bağarası’ında hafta içi ve hafta sonu yapılmakta olan spor okullarında  çocuklardan her hangi bir ücret alınmıyor.

Foça Belediyesi bu Basketbol takım organizasyonu için en iyi idari ve teknik kadroyu kurarak Türk Basketboluna başarılı ve sportmen oyuncular yetiştirmeyi hedefliyor.

Basketbol Foça Belediyespor Basketbol Şube Sorumlusu  Kemal Çiftci tarafından yürütülürken Foça Belediyespor ve Ekiz Yumurta Foça basketbol altyapı koordinatörü ve baş antrenörü Kerem Evcim ve Fahri Gören  antrenör olarak görevi sürdürüyor

Lisanslı oyuncular

Foça basketbol altyapıdaki lisanslı oyuncuları erkek takımında; Doğan Sarıyıldız, Aybars Sarıkamış, Mert Vurucuel, Osman Yen, Mert Mete Erkan, Egemen Harmancı, Atakan Özer, Ömer Deniz Yıldırım, Ataberk Yıldız, Atakan Özer, Ataberk Yıldız, Ömer Deniz Yıldırım, Umut Soyak, Yusuf Atalay, Tolga Çakır, Arda Çakır, Arda Girgin, Emir Aras, Mümün Efe Polat, Hakan Acet, Yankı Karcı, Hakan Acet, Namık Kemal Türk,Ekin Şimşek, Ömer Faruk Ekinci, Yankı Karcı yer alıyor.

Ekiz Yumurta Foça Basketbol Kız Altyapı takımında ise Bensu Dinner, Nil Duyar, Deniz Tuncahan, Deniz Sude Değirmenci, Fatma Sude Gülpınar, Ada İskit, Derya Todurger, Melis Kutlu, Ayşe Betül Demirel, Rezzan Deniz, Ayşe Zeynep Alçıtepe,Cemre Çapkın, Işıl Altıkardaşlar, Nehir Zeytinözü, Gökçe Sürücü, Selin Daşdemir, Şirin İşyok, Cansu Aktaş, Edanur Dura, Beril Küçük, Şule Doğa Özkan, Sudenaz Sarıkaya, Sıla Afacan, Irmak Buse Aydın, Deniz Acar, Nilsu Ağıl, Nida Açan, İrem Sancak, Aleyna Alsaç, Busenur Gül, Cemre Bakırlı, Pervin Dinner, Buse Şenkaya, Yağmur Köksal, Ege Bakırlı, Işıl Kaplan ve Meral Mor bulunuyor.

Foça Belediyesi ayrıca basketbol spor okulları vasıtası ile de Foçalı çocuklara ücretsiz olarak spor yapma imkanı sunuyor.Foça, Yeni Foça ile Bağarası’ında hafta içi ve hafta sonu yapılmakta olan spor okullarında çocuklardan her hangi bir ücret alınmıyor. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar